Artboard 1 (2).png (530 KB)

Nefes Aldıran Şal Kumaşları ve Özellikleri

Nefes Aldıran Şal Kumaşları ve Özellikleri

Şallar, günümüzde birçok renk ve modellerde üretimi yapılan giyim ögelerinden bir tanesidir. Şal kumaşlarının yapısı, kalitesini belirleyen en önemli detaydır. Örneğin nefes aldıran şal kumaşları vardır. Son derece kullanışlıdırlar. Kişiye kendini konforlu hissettirirler ve kolay kolay yıpranmazlar. Haydi gelin bu kumaşları ve özelliklerini detaylı şekilde hep beraber inceleyelim!

En Kullanışlı Şal Kumaşları Hangileridir?

Nefes aldıran şal kumaşları her zaman en sık tercih edilen kumaş seçeneklerinden biridir. Şallar, giyim sektöründe en çok sevilen ürün çeşitlerinden biri haline geldi. Bu durumun nedeni ise ürünlerin son derece kullanışlı olmasıdır. Peki en sık kullanılan şal kumaşları hangileridir? Şalların üretimi esnasında kullanılan desenler, renkler ve kumaşlar her tarza uygun biçimde tasarlanmaya devam ediyor.

Şal kumaşları içerisinde ipek, koton, krep ve pamuk gibi birçok sayıda türe rastlamak mümkündür. Ek olarak mevsime göre kumaş avantajı da daima gündemde oluyor. Fakat en sık seçilen kumaş genelde ipek kumaş çeşididir. İpek kumaşlar uzun senelerdir hem giysilerde hem de şallarda sürekli biçimde kullanılır. Geçmiş zamanlarda kaygan kumaşlar revaçtayken günümüzde ipek kumaşlar popülerdir.

Hangi Kumaş Nefes Aldırır?

Mevsime göre şal kumaşı seçmek hayli önemli! Bunun sonucunda mevsimlerin zorlu hava koşullarına karşı daha iyi önlem alabilir, kullanım alanınızı genişletebilirsiniz. Şal modelleri giysilerinizi tamamlayan kusursuz parçalardır. Yaz mevsiminde kullanılan şal ürünlerinin kumaşları nefes aldıran şal kumaşları olarak da bilinir. Bu tür kumaşlar gün içinde rahat etmenizi sağlar. 

Keten Pamuk Şal Kumaşı

Nefes aldıran şal kumaşları dendiği an itibarıyla akla gelenlerden ilki keten pamuk şal kumaşı oluyor. Spor ve şık giyim tarzına eşlik eden bu şal kumaşları, en çok da günlük tarzlara dahil edilir. Örneğin misafirliğe, yürüyüşe, alışverişe, işe ya da okula giderken kullanılabilecek kumaşlardan biridir.

Bu kumaş her renkte üretilebilir. Yüzde yüz keten olan kumaşların yapısının ne denli yumuşacık olduğunu görebilirsiniz. Ağırlık vermeyen ve kişiyi rahat ettiren bu kumaştan imal edilen şallar son derece kullanışlı bir forma sahip olmasıyla dikkat çeker.

Kaymayan ve asla terletmeyen pamuk şallar dört mevsim süresince kullanılabilir. Bahsi geçen kumaş uzun ömürlü bir yapıda karşımıza çıkar. Keten pamuklu kumaş, nefes aldıran kumaşlardan olduğu için yüzde yüzlük bir konfor sağlar. Bu da kişinin gün içerisinde sürekli olarak şalını düzelttiği günlerin geride kalmasını sağlar.

Fakat bir hayli hassas olan keten pamuklu şalları ütülerken dikkatli olmalısınız. Bu şal modelleri asla nemli haldeyken ütülenmemelidir. Bakımına dikkat edildiği sürece ilk günkü formuyla kalır ve işlevselliği asla azalmaz. Ütüleme esnasında dikkat etmemeniz halinde şal yanabilir ya da üzerindeki doku eriyebilir. Bu nedenle daha temkinli hareket etmekten çekinmeyin.

Nefes Aldıran Şal Kumaşları ve Özellikleri?

PETUNIA TWILL ŞAL FUŞYA ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Krep Şal Kumaşı

Nefes aldıran şal kumaşları konusunda krep şal kumaşından bahsetmemek olmazdı diye düşünüyoruz, öyle değil mi? Moda evreninin en önemli parçalarından biri olan krep şal kumaşı, son derece gösterişli ve öte yandan da konforlu yapıda üretilen kumaşlardandır. Krep kumaşların yapışmama ve terletmeme gibi birçok önemli fonksiyonu vardır. Bu sayede yaz mevsiminde herhangi bir zorluk yaşamazsınız.

Krep kumaş esasen salaş ve dökümlü yapıda olur. Hafiftir, gün boyunca kullanım olanağı sunar. İlgi çekici ve hayranlık uyandırıcı bir kumaş çeşidi olduğu için gösterişli giysilerle meydana getirilen kombinlerde de konforlu biçimde kullanılabilir. Krep kumaşın içindeki pamuk düzeyi yüksek olduğundan basit şekilde buruşmamaktadır.

Bu kumaşı kullanırken ütüleme işleminin ne kadar keyifli olduğunu da görebilirsiniz. Bu kumaş çeşidi sadece günlük kullanımda aktif olmasının yanı sıra davetlerde ve düğünlerde de sıklıkla kullanılıyor. Her yere uyum sağlayan bir yapısı olduğu için de her yaştan bireyin tercih sebebi oluyor. Krep şal kumaşına kesinlikle bir şans tanımalısınız diye düşünüyoruz.

Krep şal kumaşının orijinal olma durumunu kaymayan yapısından anlamak mümkündür. Orijinal olmayan krep şal kumaşları genelde kaygan yapıdadır. Bunun yanı sıra kolayca tüylenirler ve eskirler. Fakat orijinal olanlar hiçbir zaman bu şekilde değildir. Daha kaliteli bir dokuya sahip olurlar. Daha ilk gördüğünüz an kalitesini direkt olarak anlarsınız.

Pamuklu Şal Kumaşı

Nefes aldıran şal kumaşları konusunda öne çıkan bir diğer kumaş türü ise pamuklu şal kumaşı oluyor. Herkesin bildiği üzere pamuklu kumaşlar havayı geçirme özelliğine sahip olduğu için daha sağlıklı olan bir kumaş çeşidi olarak dikkat çeker. Gün içerisinde bone içerisinde kapalı kalan saçların nefes aldıran pamuklu şallar ile hava almasını sağlamak çok önemlidir.

Pamuklu şal kumaşı, hem basitçe biçim alır hem de zahmetsizce ütülenebilir. Bunun sonucunda da terlemeye neden olmaz. Hava akışının kesilmesini engeller. Uzun saatler süresince kişiyi rahatsız etmeden kullanım olanağı sunar. Yüzde 100 pamuktan imal edilen şal çeşitleri, yaz mevsimini serin geçirmenizi sağlarken kış mevsiminde de üşümenizi engeller.

Cildin nefes almasını sağlayarak terleme neticesinde tahriş olma durumunu engellemiş olur. Soğuk aylarda ise sıcak havayı hapsedip üşümeyi temelli keser. Pamuklu şallar dokuma şekillerine göre değişkenlik gösteriyor olsa da genel manada yumuşak olurlar. Bu fonksiyonları şekil almalarını zorlaştırsa da daha sert dokumaya sahip olan pamuklu şallar seçilerek son derece basit şekil verilebilir.

Pamuk şal kumaşları, hem klasik hem de spor tarzdaki kombinlerle uyum içerisindedir. Nefes aldıran şal kumaşları arasında yer almalarının nedeni de tamamen budur. İşlevsel ve tepeden tırnağa çok yönlü olan bu kumaşlar sayesinde her mevsimde kendinizi rahat hissetmeye başlarsınız. Hemen hemen her kombine uyum sağlayan pamuklu şallar sayesinde şık olmamak sahiden de imkansız!

?

BEGONIA BÜRÜMCÜK ŞAL VINTAGE ROSE ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Nefes Aldıran Şallar Nereden Alınmalı?

Bir şalın kaliteli olup olmadığını anlamanın temelde birçok farklı yolu olsa bile aslında ilk seçenek her zaman bellidir; şalı kaliteli bir markadan satın almak. Bu durumda ise devreye kendine özgü tarza sahip şallarıyla bilinen Fresh Scarfs giriyor. Fresh Scarfs’ın nefes aldıran şal kumaşları konusundaki skalası bir hayli geniş olduğundan pek çok seçeneği yan yana görmeniz mümkündür. Seçim yapmak ilk kısımda zor gelebilir fakat durum aslında hiç de böyle değildir. 

Bu da aslında hem daha kolay karar vermenizi sağlar hem de kombinlerinize uyum sağlayan şal modelleri bulmanızı yüksek düzeyde kolay hale getirir. Bu yazıda bahsettiğimiz her bir kumaş çeşidinden şal, Fresh Scarfs’ta yerini alıyor. Yapmanız gereken tek şey ise size en çok yakışacağını düşündüğünüz her bir şal renk ve modelini beğenmek, seçimlerinizi de yine bu doğrultu üzerinden belirlemektir. 

Kusursuz bir kombin için kaliteli kumaştan imal edilmiş şal kullanmak kesinlikle çok önemlidir diyebiliriz. Nefes aldıran şal kumaşları ile üretilen her bir şal, gardırobunuzda mutlaka yer almalıdır. İster pamuk olsun ister kaşmir, isterseniz keten kumaş olsun fark etmez. Her zaman en kalitelisini tercih etmeye özen göstermeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde ilham verici bir kombin hazırlamanız olağan hale gelir ve modern şıklığın kapılarını sonuna dek açmış olursunuz. 

Önceki yazımızı https://www.freshscarfs.com/sal-ve-esarp-kombinlerinizde-ilham-alabileceginiz-bloggerlar linkinden okuyabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.