Özel Günlerde Eşarp Nasıl Bağlanır?

Özel Günlerde Eşarp Nasıl Bağlanır?

Özel günler, herkes için önemlidir. Düğünler, nişanlar, kınalar, davetler, kutlamalar, yemekler ve diğer anlamlı olan bu özel günlerde, herkes daha zarif ve hoş görünüme sahip olmak ister. Özellikle tesettürlü kadınlar bu günlerde eşarp modeline, rengine ve bağlama stiline dikkat eder. Peki siz özel günlerde eşarp nasıl bağlanır biliyor musunuz? Bu hafta yazımızda sizler için özel günlerde eşarp bağlamanın püf noktalarından, farklı özel günlere göre eşarp bağlama şekillerine kadar detaylı bir şekilde bahsettik!

Özel Günlerde Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Özel günlerde, her anın özel ve unutulmaz olması için dikkatlice seçilen kıyafetlerin yanı sıra eşarp bağlamada son derece önemlidir. Özel günlerde eşarp nasıl bağlanır sorusunun cevabından önce özel günlerde eşarp bağlamanın püf noktalarını şimdi öğrenin. İşte dikkat etmeniz gereken o noktalar:

  • Öncelikle Luxury Shine Eşarp, Medine İpeği Eşarp veya Jakarlı Eşarp gibi özel günlere uygun eşarp modellerinden seçmelisiniz.
  • Yeni bir eşarp bağlama tekniği deneyecekseniz öncesinden pratik yapmanızı öneririz. Farklı eşarp bağlama teknikleri deneyerek yüz şeklinize en uygun modeli bulabilirsiniz.
  • Eşarp bağlamınıza engel olmaması için saçınızı toplayabilirsiniz. Saçlarınızda elektriklenme olabilir. Bu nedenle saçlarınızı topladıktan sonra bone takmanızı öneririz.
  • Eşarbınızın kaymaması için iğne kullanabilirsiniz. İğne ile eşarbınızın deforme olmaması için mıknatıslı iğne modellerinden de tercih edebilirsiniz.
  • Eşarbın daha kolay bağlanması veya daha düzgün durması için eşarbınızı ütüleyin.
  • Yüz şeklinize göre bir model tercih edebilirsiniz. Örneğin, yuvarlak yüzlü kadınlar yüzünüzü daha uzun gösteren bir model tercih ederken, oval yüzlü kadınlar alnını açıkta bırakan model seçebilir.

Farklı Özel Günlere Göre Eşarp Bağlama Şekilleri

Özel günlerinizde farklı siyah, beyaz, pudra, gümüş, bej gibi renkler ile Jakarlı Eşarp, Medine İpeği Eşarp, Luxury Shine Eşarp gibi modellerde eşarplar tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz bu eşarpları tarzınıza, elbise modelinize ve gideceğiniz etkinliğe göre bağlayabilirsiniz. İşte farklı özel günlerde eşarp nasıl bağlanır sizin için önerilerimiz:

  • Nişan ve Düğün: En çok tercih edilen modellerden biri üçgen bağlama stilidir. Abiye üzerine eşarp nasıl bağlanır diye merak ediyorsanız bu stili abiye giydiğiniz zaman tercih edebilirsiniz. Sol üst köşe ile sağ alt köşeyi birleştirin ve üçgen görünümü elde edin. Üçgenin en uzun kısmı ile başınızı örtün. Uç kısımları sarkarken, eşarbı çene altından iğneleyin. Sonrasında sarkan sağ ucu arkaya atın. Sol ucu sağ omzunuza sabitleyin. Sol ucun geriye kalan kısmını da boynunuza doğru biraz toplayıp sol omzunuza sabitleyin. Sağ ucu da sol omzunuza sabitlediğiniz kısma kadar boynunuza dolayıp broş gibi zarif aksesuarla sabitleyebilirsiniz.
  • Kına: Eşarbınızı üçgen katlayın. Üçgenin uzun kısmı ile başınızı örtün. Eşarbın yanlarını düzelterek çene altından eşarbı iğneleyin. Boyun kısmınızı toplayacak şekilde düzeltin. Sonrasında uçları çapraz yaparak ensenizin arkasında bağlayın. İki düğüm atabilirsiniz.
  • Akşam Yemeği: Eşarbınızı öncelikle üçgen katlayın. Üçgenin uzun tarafı ile başınızı örtün. Eşarbın yan taraflarını mutlaka düzeltin. Düzelttikten sonra çene altınızdan iğneleyin. Sonrasında uçlarını çaprak yaparak başınızın arkasına atın. Başınızın arkasında da üçgen yaparak boynunuzu ön tarafında bağlayın. Ardından yanlarını ve diğer kısımlarını düzeltebilirsiniz.
  • Davet ve Kutlama: Eşarbınızı üçgen forma getirin. Uzun kısmı ile başınızı örttükten sonra eşarbınızı düzeltin ve çene altından iğneleyin. Üçgenin arka ucunu sol ön tarafınıza alın ve eşarbın sol ucunu boynunuza dolayarak doladığınız kısmın içerisine sokun. Geriye kalan eşarbın sağ ucu ile arka ucunu bağlayın.

Bu özel günlerde eşarp bağlama stillerinden size uygun olanı seçerek eşarbınızı dilediğiniz gibi bağlayabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.