Sonbahara Uygun Şal Seçimi

Sonbahara Uygun Şal Seçimi

Sonbahara uygun şal seçimi, sıkça araştırılan bir konudur. Sonbahar mevsiminde kullanacağınız pek çok farklı desen ve renkte şal seçeneği mevcuttur. Şalların çok farklı türleri olsa da kıyafetler ile birlikte kombin yapmak oldukça zordur. Şalların kumaşı, deseni ve rengi cilt tonunuza da uygun olmalıdır. Güzelliğiniz arka planda kalmamalıdır. Tüm bu detayları düşünerek sonbaharda kullanılacak şal modellerini sizin için araştırdık ve bu yazımızda paylaştık. Fresh Scarfs ürünleri arasında bulunan şal modelleri dört mevsim kullanılmaya uygun kalitede üretilir. Özel dokusuyla iç göstermez ve incecik yapısıyla başınızda ağırlık yapmaz. Hem özel günlerinizde hem de günlük olarak rahat ve konforlu bir kullanım imkanı sunar.

Mevsimine Göre Farklı Şal Modelleri

Günümüzde kadınların tarzını en iyi yansıtan aksesuar şallardır. Sonbahara uygun şal seçimi yaparken; giydiğiniz kıyafetin üzerine uygun desenlerde ve uygun renk tonlarında olmasına dikkat etmek gerekir. Kullanılan şal kombinlere uygun olmalı ve kendinizi iyi hissettirmelidir. Günümüzde birçok çeşitte, renkte ve farklı modelde şal üretiliyor. Bu da seçim yapan kişinin kararsızlığını artıran bir durumdur. Aynı zamanda şallar mevsimine göre de değişiklik göstermektedir. Yazlık şalların daha rahat olması için ince olması gerekir. Aynı zamanda yaz mevsimi için rengarenk şal modelleri tercih edilir. Kışlık şallar ise daha kalındır ve daha koyu renklerde bulunur.

Giydiğimiz kıyafetler de yazın çiçek dokuma şallar modayken, kış modasına düz renkler hakim olur. Şal üzerindeki desenler de mevsime göre farklılık gösterir. Yazın daha çok çiçekli şallar, kışın ise daha çok düz modelde olan şallar tercih edilir. Peki sonbahara uygun şal seçimi nasıl yapılır? Bu konuyu biraz daha detaylı inceleyeceğiz. Sonbahar mevsiminde hangi şal renkleri ve desenleri tercih edilmelidir ve hangi kumaş türleri daha uygundur sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Sonbahar Şal Rengi Trendleri

Sonbahara uygun şal seçimi yaparken mevsime uygun renkler tercih etmek çok önemlidir. Bu mevsimde genellikle koyu renkler tercih edilir. Sonbahar ayları, yaz mevsiminin esintilerini taşıyacağından, renkli şallar da tercih edebilirsiniz. Tesettür giyimin vazgeçilmezi olan şal modelleri sonbahara gelindiğinde kadın modasının baş tacı olur. Tüm hanımların dolabında bu serin aylarda kullanmak için uygun şal modelleri vardır. Tarzınızı ve güzelliğinizi ön plana çıkarırken serin havalardan da kendinizi bir şal ile koruyabilirsiniz. Stilinizi tamamlamanıza yardımcı olacak sonbahar şal rengi trendlerini yakından inceleyelim.

Sonbahara Uygun Şal Seçimi

Pastel Çiçek Desen Şal ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

· Asil ve Modern: Kahverengi

Sonbahar kombinlerinin kurtarıcı şal rengi hiç şüphesiz ki kahverengidir. Oldukça yoğun, koyu ve canlı rengiyle iddialı olduğu kadar minimal görünmeyi de sağlayacaktır. Kahve tonları her ten rengine farklı bir hava estirir. Dolabınızda sonbahar ayları için mutlaka kahverengi şal modeli bulunmalıdır.  

· Sezonun Popüler Rengi: Ateş Tuğlası

Sonbahara uygun şal seçimi yapanların en popüler tercihlerinden biri de ateş tuğlası rengidir. Güçlü ve sağlam duruşuyla sezonun rengi olan ateş tuğlası, şal modelleri arasında da sonbahar mevsiminin en trend rengi olmayı başarmıştır. Özellikle kırmızı ağırlıklı kombinler ile ateş tuğlası tonlarını kullanmak çok daha mütevazi ve doğru olacaktır. Hemen hemen her ten rengine yakışan bu renk ile iddialı bir görünüm elde etmek sizin elinizde!

· Her Zaman Bir Numara: Beyaz

Yaz aylarının kurtarıcı rengi beyaz şallar, artık soğuk mevsimlerin de gündeminde yer almakta. Hatta beyaz, fenomen isimlerin bile sıklıkla tercih ettiği bir renk haline geldi. Birçok insan kendine yakışmayacağını düşündüğü için uzak dururken, deneyen herkes bir daha beyazdan vazgeçemiyor diyebiliriz. Eğer dolabınızda beyaz bir şal modeli yoksa, bu sene mutlaka eklemenizi tavsiye ederiz.

· Sonbaharın Rengi: Gri

Sonbahara uygun şal seçimi sıralamasında gri renk olmazsa olmazdır. Sonbaharın puslu görüntüsü, kombinlerde gri ile bütünleşir. Özellikle cool ve gizemli görünmeyi seven bayanların zaten dolaplarında gri bir şalı mutlaka vardır. Elegan ve minimal kombinlerin en iyi tamamlayıcısı hiç şüphesiz ki gri renkte bir şal modelidir.

· Vazgeçilmez: Zümrüt Yeşili

İsmi kadar ışıltılı bir görüntüye sahip olan zümrüt yeşili, şal trendlerinde kendine yer buldu. Kadın modasına canlı bir hava katan bu renk, tesettürlü kadınların anahtar parçasıdır. Ne çok havalı ne de çok sönük bir renk olan zümrüt yeşili, mütevaziliğinden ödün vermeden güzelliği yansıtan özel bir renktir.

Sonbaharın En Güzel Şal Desenleri

Sonbahar mevsiminin natürel tonlarının göz alıcı ışıltısı, farklı şal modelleri ile hayat buluyor! Kurumuş yapraklardan, geometrik çizgilere, gönülleri fethedecek birbirinden özel şal modelleri sizde tutku uyandıracak. Yeri ayrı bir öneme sahip olan şalların, sezonda öne çıkan tasarımlarını sizler için araştırdık. Sonbahara uygun şal seçimi yaparken güzelliğinizi ön plana çıkaracak desenler şunlardır:

Sonbahar yapraklarının süslediği şal modelleri, soğuk – sıcak renk tonlarıyla hem sakinliği hem de dinamizmi yansıtan özel tasarımlar sunuyor. Her kombine yakışan iş hayatı, özel günler ya da gündelik yaşamda kullanabileceğiniz bu modeller, her anın tasarımı olarak birçok çeşidi ile dolaplarda olması gereken ürünlerdir. Sonbahar temasını en güzel yansıtan yaprak desenleri, şal trendinin olmazsa olmaz modelidir.

· Olmazsa Olmaz Geometrik Desenler

Uzun bir süredir giyim modasında yerini koruyan geometrik desenler sadece kıyafetlerde karşımıza çıkmıyor. Şal modellerini mükemmel hale getiren harita çizgileri, ekose ve yörüngesinden çıkmayan çizgiler özel bir tasarım sunar. Günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına giren geometrik desenler, modernize edilmiş halleri ve uygun renkleri ile özel günlerin de şıklığını ortaya koyar.

Sonbahara Uygun Şal Seçimi

Daisy Ekose Desen Eşarp ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

· Saray Motifleri ile Şal Tasarımları

Sonbaharın puslu havasına biraz dinamizm katan saray motifli şalların gücünü keşfedin! Geleneksel desenlerden olan saray motifleri, şal modellerinde modernize olmuş durumda. Klasikleşen zincir baskıları, güçlü dore desenler, leopar deseni ve birçok farklı paisley desen şal tasarımlarında şıklığı yukarı çekti. Özel günlerin olmazsa olmazı, en sade kıyafetlere şıklık katan bu desenlerin her zaman kurtarıcı olarak dolabınızda olması gerekir.

Sonbahara Özel Şal Kumaşları

Sonbahara uygun şal seçimi yaparken mutlaka kumaşına dikkat etmek gerekir. Çünkü bu mevsimde şalların, rüzgara karşı dayanıklı olması ve rahat olması çok önemlidir. Sonbaharda havaların soğumasıyla bazı kumaş türleri daha çok tercih edilir. Tesettür kombinlerinde kumaş uyumu, estetik açıdan kritik bir öneme sahiptir. Şallarınızın da sonbahar aylarında giydiğiniz kıyafetler ile uyumlu kumaşlara sahip olması oldukça önemlidir. Sonbahar mevsiminin vazgeçilmez şal kumaş türleri şunlardır:

· Twill Şallar

Twill kabartma/fitilli dokuma kumaş anlamına gelen ipekten üretilen bir kumaş türüdür. Daha kabarık ve şekillendirilebilen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden ülkemizde gençler tarafından yaygın bir şekilde kullanılır. İpek türlerine göre daha mat olması, twill şal modellerine sportif bir hava katar.

Ütü ile pek meşgul etmemesi de tercih sebeplerinden biridir. Bu kadar kullanışlı olması sonbahara uygun şal seçimi için değerlendirilmesi gereken özelliklerdir. Aynı zamanda takılıp düzeltilmesi çok kolay olan twill şallar, mevsimin bir getirisi olan rüzgarlar açısından büyük bir avantajdır. Fresh Scarfs twill şal modelleri, birçok farklı renk ve deseni ile sonbaharda da tarzınızı en iyi yansıtacak ürünler arasında yer alır. Dört mevsim kullanmaya uygun twill şallar güzelliğinizi ön plana çıkarır.

· Pamuk Şallar

Sonbahara uygun şal seçimi için en çok tercih edilen bir diğer kumaş türü de pamuktur. Soğuğa kafa tutan pamuklu şallar yumuşacık bir dokuya sahiptir. Aynı zamanda duruşuyla da sonbaharın vazgeçilmez bir kumaş türüdür. Pamuklu desenli şallarınızın iki ucunu arkadan bağlayarak ya da dolama modellerini deneyerek, soğuk havalara karşı büyük bir önlem almış olursunuz.

Bu yazımızda sizlere sonbahara uygun şal seçimi konusundan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/modunuzu-yansitacak-sal-modellerini-secin linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.