Ten Rengine Uygun Eşarp Seçimi

Ten Rengine Uygun Eşarp Seçimi

Hem zarif hem de göz alıcı bir kombin oluşturmak kadınların en çok istediği durumların başında gelir. Ten renginize uygun bir biçimde seçtiğiniz eşarbınız üzerine renk ahengi oluşturarak doğru bir giyim tarzı meydana getirebilir, dahil olduğunuz her ortamda moda ikonu gibi görünebilirsiniz. Tabii bunun için yapmanız gereken şey her daim ten rengine uygun eşarp seçimi yapmaktır.

Cilt Alt Tonunuzu Nasıl Anlayabilirsiniz?

Günümüzde birçok kişi eşarp mevzusunda yanlış renk seçimi yaptığı için kendini bir hayli solgun gösterebiliyor. Bu tür görünümlerden kaçınmak adına doğru renk tercihi yapmak son derece önemli olacaktır diyebiliriz. Peki ama cilt alt tonunuzu bildiğiniz zaman her daim doğru renk seçimi yapacağınızı söylesek? Evet, bu sayede ten rengine uygun eşarp seçimi sırasında asla zorlanmayacaksınız.

Cilt alt tonu; soğuk, sıcak ve nötr olacak şekilde üç ana grupta incelenir. Nötr genel olarak az rastlanan bir çeşittir. Bu nedenle de cilt alt tonu çoğu zaman soğuk ve sıcak olarak bilinir. Öncelikle soğuk tondan başlamak istiyoruz. Soğuk cilt alt tonunda olan bireylerin cilt altında yer alan pigmentleri pembe ve kırmızı renklere sahip olur. Bu nedenle de cilt alt tonuna pembe alt tonlu denir.

Sanılanın tam tersine soğuk alt tona sahip olan ciltlerin kesinlikle soluk beyaz pembe olması şart değildir. Son derece esmer tenli bir birey de soğuk alt tonlu cilde sahip şekilde doğabilir. Gelelim sıcak alt tona; sıcak alt tona sahip bireylerin cilt altında yer alan pigmentlerinin rengi sarı olur. O yüzden de sarı alt tonlu cilt şeklinde anılırlar. Ten rengine uygun eşarp seçimi konusunda bu bilgiler önemlidir.

Sıra natürel yani az bulunan nötr cilt alt tonuna geldi. Bej tonlu olarak da bilinen bu cilt alt tonu, soğuk ve sıcak türlerine uymayan her cildi tanımlamaktadır. Nadiren bulunan bir gruptur. Şanslı olurlar çünkü onlara hemen hemen her şey yakışacak demektir. Peki ama cilt alt tonunuzu nasıl bulacaksınız? Aslında bunu yapmanız oldukça basittir.

Şöyle ki; damar kontrolü yapmalısınız. Evet, yanlış duymadınız. Gün ışığında bileğinizde yer alan damarlarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer damarlarınız mavi ise soğuk, yeşil renkteyse sıcak alt tona sahipsiniz. Hem mavi hem yeşilse de nötr alt tona sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz. Tabii cilt alt tonunuzu yalnızca damar kontrolü yaparak anlamanız pek de kolay olmayacaktır.

Çünkü ışık ve derinin inceliği gibi faktörler yanlış sonuca varmanıza neden olabilir. Cilt alt tonunuzu öğrenmek için doğal bir ışıkta birkaç farklı günde denemeler yapmanız gerekir. Her denemenizde de aynı sonucu alırsanız artık bu bilginin doğruluğundan emin olabilir, buna uygun bir şekilde eşarp renk seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt alt tonunuzu bulduğunuz zaman buna uygun makyaj yapmaktan da büyük bir keyif alacaksınız. Eşarp rengi, makyaj stili ve kıyafetlerde seçmeniz gereken renklere kadar ciddi anlamda etkisi olan cilt alt tonu bulma meselesini kesinlikle ertelememelisiniz. Hatta hemen şu an bu yazıyı okurken damar testinizi yapabilirsiniz.

Böylece hangi renklerin sizde daha iyi duracağını net biçimde görebilmiş olursunuz. Ayrıca asla kullanmamanız gereken renkleri de görmüş olacağınız için hiçbir zaman yanlış bir renk seçimi yapmamış olacaksınız. Giydiğiniz her renk size çok yakışacak ve tarzınız ile ilham kaynağı olmayı da başaracaksınız. Harika değil mi ama? O halde hiç vakit kaybetmeden cilt alt tonunuzla tanışın!

Beyaz ve Açık Tene Uygun Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Beyaz ten güneşten çabuk etkilenir. Genel olarak kızaran bir yapıya sahiptir. Bu yüzden her daim sizi canlı ve enerjik gösterebilecek eşarp renklerine odaklanmanız gerekir. Kot rengi olarak da bilinen koyu mavi tonlar, açık yeşiller ve turuncular sizi her daim hoş gösterecektir. Kahverengi, gri, bordo, lacivert gibi renkleri de en iyi taşıyan yine beyaz, açık tenli kişilerdir. Bu tür renkler kullandıkları zaman ciltleri adeta ışıldar ve oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkmış olur.

Ten rengine uygun eşarp seçimi sırasında bu tüyolar dikkate alınmalıdır. Tabii bir de kaçınılması gereken renkler var. Pastel tonlar, beyaz, bej gibi nötr denebilecek renkler kullanılmamalıdır. Çünkü kişiyi solgun gösterebilir. Bu renkler yerine camel, barut grisi, haki ve kum rengi eşarplar denenebilir. Böylece renklerin gücünü ve tesirini en dikkat çekici biçimde görmüş olursunuz.

Ten Rengine Uygun Eşarp Seçimi

Punto İpek Şal Çikolata Kahve ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Buğday Tene Uygun Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Buğday tene sahip bireyler güneşte kızarmaz, tamamen bronzlaşır. Bu yüzden de sıcak renkleri diledikleri gibi tercih edebilirler. Ten rengine uygun eşarp seçimi konusunda da asla zorlanmazlar. Kullanılabilecek renkler ise az çok bellidir. Buğday tenlilerde her renk güzel durur fakat açık tonlar her zaman daha ferah bir hava verir. Doğal renklerin açık tonlarına yönelmek mantıklı bir karar olacaktır.

Kum rengi, macenta rengi gibi renkler buğday ten rengini en güzel şekilde yansıtacaktır. Elbette tüm bunların yanı sıra kaçınılması gereken renkler de vardır. Buğday tenliler ten rengine uygun eşarp seçimi yaparken sarı, yeşil, zeytin yeşili ve kahverengi renkler kullanmaması gerektiğini bilmelidir. Şayet tümü ile beyaz tonlarında bir görünüm oluşturulacak ise cilt tamamen bronzlaşmış halde olmalıdır.

Esmer Tene Uygun Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Esmer tene sahip bireylere hemen hemen her renk yakışır. Kızarma endişesi ile güneşten kaçmaları gerekmez. Ten rengine uygun eşarp seçimi konusunda asla zorlanmazlar. Her zaman kendilerine yakışacak olan eşarp renk ve modelini kolay bir biçimde bulacaklardır. Esmer tene en çok yakışan renkler ise sarı, beyaz ve açık yeşil gibi ferahlatıcı renklerdir.

Esmer tenlilerin her koşulda kaçınması gereken temel renkler ise genel olarak lacivert ve siyah olmaktadır. Kahverengi de hoş bir görünüm sunmayacaktır. Daha uçuk tonlar kullanmak ten rengine uygun eşarp seçimi konusunda büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden de eşarp tercihleri belli başlı kriterler doğrultusunda yapıldığı zaman çok daha etkili bir hale bürünecektir.

Ten Rengine Uygun Eşarp Seçimi

Pamuk Viskon Şal Koyu Lacivert ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kendinize En Uygun Fresh Scarfs Eşarp Rengini Nasıl Seçebilirsiniz?

Ten rengine uygun eşarp seçimi konusunda karar verdiniz ve muhteşem bir eşarp modeli arıyorsunuz. Peki bu eşarp modellerinin en kaliteli halini nerede bulabilirsiniz? Evet, doğru bildiniz. Fresh Scarfs’ın sunduğu son trendlere uygun eşarp çeşitleri her zaman son derece kaliteli bir forma sahip olması ile de her yaştan bireyin dikkatini çeker. Bu kadar marjinal bir yapıya sahip olan eşarp modellerini kesinlikle incelemeli ve gardırobunuza dahil etmelisiniz.

Fresh Scarfs ürünleri arasından kendinize ten rengine uygun eşarp seçimi yapacağınız zaman az evvel bahsettiğimiz unsurların her birini göz önüne almanız gerekiyor. Cilt alt tonunuza en çok uyum sağlayacağını düşündüğünüz renk tonlarını seçerek siz de ortamdaki en şık kadın olmanın keyfini daimi bir şekilde yaşayabilirsiniz. Tabii eşarp renginize uygun bir kombin oluşturmayı da unutmamalısınız! Son çıkan trendlere uygun olan bir kombin herkes tarafından çok beğenilecektir.

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/ilkbahara-uygun-sal-secimi linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.