7 Farklı Nişan Şal Modelleri ve Kombin Önerileri

7 Farklı Nişan Şal Modelleri ve Kombin Önerileri

Son zamanlarda farklı şekilleriyle karşımıza çıkan nişan şal modelleri, birçok kombin için kurtarıcı bir rol oynuyor. Özel günlerde farklı farklı tarzları denemek, kombinlerini şık bir şal modeli ile tamamlamak isteyen kadınların şimdilerde oldukça fazla seçeneği bulunuyor. Peki, nişan gibi önemli bir gün için nasıl modeller seçilmeli ve nasıl bir kombin yapılmalı? İşte bu konuda size yardımcı olacak 7 farklı öneri.

7 Farklı Nişan Şal Modelleri ve Kombin Önerileri

Monogram Şal Siyah ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Nişan için Şal Seçiminde Dikkat Edilecekler

Özel günler, davetler ve daha fazlası için her zaman doğru şal tercihleri yapmak gerekiyor. Örneğin, nişan gününde hem şık hem de kullanımı rahat olan bir modeli seçmek oldukça önemli. Peki, nişan şal modelleri seçilirken nelere dikkat edilmeli? İşte dikkat edilecek detaylar:

- Kıyafetinizin Rengine Göre Şal Tercih Edin: Nişan elbisesi olarak tercih ettiğiniz kıyafetinizin rengi, şal seçiminde oldukça önemlidir. Örneğin, açık tondaki bir elbise için orta bir ton tercih etmelisiniz. Doğrudan koyu bir tona geçiş yapmak ya da fazla açık bir renk tercih etmek hem şalı hem de kıyafeti abes gösterebilir.

- Kumaş Seçiminizi Doğru Yapın: Hareketli bir günde kaymayan ve rahat bir yapıya sahip olan şalları tercih etmek oldukça önemli. Günün çoğunda hareket halinde olacağınız için tercih edeceğiniz nişan şal modelleri genellikle kaymayan kumaşlardan olmalı. 

- Elbise Modeline Göre Şal Tercih Edin: Nişan günü için kullanılacak olan şallarınızın elbisenizin modeliyle büyük bir uyum içerisinde olmasını istiyorsanız doğru bir seçim yapmanız gerekiyor.

Örneğin; elbiseniz fazla sade kalıyorsa, bunu hareketli bir şal ile dengeleyebilirsiniz. Hareketli bir elbise için ise biraz daha sade tercihler yapabilirsiniz. Bunu yaparken nişan başı için seçilen modele de dikkat etmelisiniz.

7 Farklı Nişan Şal Önerisi

Günümüzde nişan törenleri için tercih edilebilecek nişan şal modelleri birçok şekilde kombinlenebilir. Sade, şık, desenli ya da katlamalı birçok şal modeli bu özel günün kurtarıcısı oluyor. Üstelik tercih edilen bu şal modelleri farklı bağlama şekilleri sayesinde birçok tarzda kullanılabiliyor. İşte bazı model seçenekleri:

- Pileli Şallar

- Tül Şallar

- Aksesuarlı Şallar

- İpek Şallar

- Kendinden Desenli Şallar

- Penye Şallar

- Tafta Şallar

Dilediğiniz şal modelini tercih ederek, kıyafetinizle kombinleyebilirsiniz. Farklı bağlama stilleri ve çeşitli aksesuarlarla da bu modelleri çok daha şık bir hale getirerek bu özel gününüzü daha da güzelleştirebilirsiniz.

İpek Şal ve Abiye Uyumu

Abiye kıyafetlere en çok hangi kumaşlar yakışır? Uyumlu bir kombin için nasıl bir şal seçimi yapmak gerekir? Katılacağınız bir davet ya da tören için şık görünmek istiyor, yaptığınız kombinin içinize sinmesine önem veriyorsanız doğru bir şal seçimi yapmanız oldukça önemli. Abiye kıyafetlere en çok yakışan ve kombini bir bütün gibi gösteren ipek şal seçenekleri sayesinde istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilirsiniz.

Nişan için tercih edebileceğiniz ipek şal modelleri daha çok ağır renklere yakışacaktır. Örneğin, siyah bir abiye üzerine krem ya da vizon rengi bir ipek şal oldukça uyumlu olur. Bu kombini ufak bir el çantası ile tamamlamak görüntüyü daha da güzelleştirecektir.

İpek şallar, hem dokuları bakımından hem de görünümleri açısından abiyelere en çok yakışan şal seçeneklerindendir. Çünkü kaliteli olan bu şal seçenekleri ister sade olsun ister taşlı ve aksesuarlı olsun tüm kombinlere kolayca uyarlanabilir. Örneğin, tercih edilen şık bir abiye üzerine Medine ipeği şal modeli rahatlıkla kullanılabilir. Özel gününüzü özel bir kombin ile başlatmak ve kapatmak istiyorsanız bu şallara bir göz atabilirsiniz.

İpek Şal ve Abiye Uyumu

Modal İpek Eşarp Bordo ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Düz Şallar Günün Kurtarıcısı

Sade ama şık olmayı seven kadınların tercih ettiği şal modelleri arasında yer alan düz şallar, günün kurtarıcısı olabiliyor. Zarif bir görüntü için vazgeçilmez şal modellerinden olan düz şalları bağlamak için ilk olarak şalı tam ortasından başınıza yerleştirin. Ardından çenenizin altından bir iğneyle sabitleyin. Daha sonra sarkan ucu aynı tarafa gelecek şekilde başınızın üst kısmına yerleştirin. İlk katı iğneleyin ve sonra kalan kısmı da sürekli katlayarak iğneleyin.

Şifon Şallar ile Gösterişten Korkmayın

Nişan günleri heyecanımızın doruklarda olduğu, hazırlıkların bitmek bilmediği günlerdir. Bu günlerde, kıyafetlerimiz ve kıyafetlerimize uyacak şallarımız mutlaka istediğimiz gibi olmalıdır. Şifon bir elbisenin üzerine tercih edilebilecek şifon şal modelleri, çaprazlama gelen modelleriyle elbisenizi daha da gösterişli kılabilir.

Tafta Şalların Doğallığını Kullanın

İpek şallara oldukça benzeyen ve kayma yapmayan tafta şallar, tercih edebileceğiniz nişan şal modelleri arasında yer alıyor. Abiye elbiselerin üzerinde hem doğal hem de şık görünecek bu şallar, rengine uygun aksesuarlar ile elbiseye daha yakın bir tarza dönüştürülebilir.

Kendinden Desenli Şallar ile Tarzınızı Yansıtın

Kendinden desenli olan şallar ile elbisenizi hareketlendirebilir, nişan için uygun bir hale getirebilirsiniz. Koyu bir renk tercih edecekseniz açık ve hafif desenli şallar tam da aradığınız şal modeli olabilir.

Tül Şalların Şıklığını Kullanın

Nişan kombinleri için oldukça ideal olan tül şallar, doğru renk ve model ile birleştiğinde ortaya muazzam bir şıklık çıkaracaktır. Bu modelde sarkan iki tarafın da eşit olması gerekiyor. Sarkan iki tarafı ense kısmınızdan çapraz bir şekilde bağlayarak öne getirin. Ardından getirdiğiniz tarafın birini yeniden çapraz bir şekilde başınızın üstünden düzelterek yerleştirin. Bu sırayla devam ederek modeli tamamlayın ve son olarak aksesuarınızı dilediğiniz kısma takın.

Spor Tarzdan Vazgeçmeyenler için Penye Şallar

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen nişan şal modelleri arasında yerini alan penye şalların birçok çeşidi bulunuyor. Özellikle büzgülü modelleri nişan için oldukça uygun ve doğru bir elbise seçimi ile muhteşem bir kombin yaratmak mümkün. Penye şallar için yumuşak dokulu elbiseleri tercih edebilir, açık renkli seçenekleri ön planda tutabilirsiniz.

7 farklı nişan şal modelleri ve bu modellere uygun kombin örnekleri sayesinde dilediğiniz şıklığa rahatça kavuşabilirsiniz. Güzel bir günün, güzel bir kombinle geçirilmesi için tercih edeceğiniz şal ve aksesuarlarınıza önem vermeye dikkat edebilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/tesetturlu-annelere-hediye-fikirleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.