Makyajınıza Uygun Şal Seçimi

Makyajınıza Uygun Şal Seçimi

Moda dünyasının en keyifli kısımlarından biri de makyajınıza uygun şal seçimi yapmaktır. Makyaj ve şal tamamen yüzünüzü ortaya koyacağınız ögeler olduğu için seçim yapma kısmı son derece önemlidir. Her mevsimin kendine özel bir renk paleti olur; siz de makyajınızı bu doğrultuda daha pratik ve keyifli biçimde yapabilirsiniz.

Eğer makyaj yapmaya yeni başlamış biriyseniz şalınıza uygun makyaj yapmak ilk zamanlarda biraz zor olacaktır. Fakat zamanla bu duruma alışır ve en iyi şekilde uyum yakalarsınız. Böylece gün geçtikçe çok daha az efor sarf etmeye başlayacaksınız. Zamandan da en iyi şekilde tasarruf sağlamış olacaksınız. Haydi gelin, makyajınıza uygun şal seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine beraber bakalım.

Makyajınıza Uygun Şal Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Harika bir makyaj yaptınız, artık dışarı çıkmaya hazırsınız. Fakat bu güzel makyaja en uygun olacak şal model ve rengine bir türlü karar veremiyorsunuz. Panik yapmaya hiç gerek yok, birkaç yöntem sayesinde makyajınıza adapte edebileceğiniz bir şal modeli bulabilirsiniz! Öncelikle bir örnek üzerinden anlatmak istiyoruz; koyu tonlarda bir makyaj yaptıysanız sütlü kahve, beyaz, bebek pembesi gibi renklerde şal kullanabilirsiniz.

Fakat bunun tam tersine açık kahverengi tonlarında bir makyaja sahipseniz makyajınıza uygun şal seçimi yaptığınız sırada muhakkak siyah, bordo, koyu kahve ve lacivert gibi şal renklerini tercih etmeniz gerekecektir. Böylece renk dengesi ve uyumunu en iyi bu şekilde sağlamış olursunuz. Tabii bahsi geçen durumda birçok etken, seçim yapmanız konusunda rol oynayacaktır.  Pür dikkat olmak önemlidir. Makyajınızda ağırlıklı olarak kullandığınız renge göre şal seçimini nasıl yapacağınıza dair bir rehber hazırladık. İşte detaylar…

Pembe Tonlu Makyajlar İçin Şal Seçimi

Pembe tondaki makyajları kim sevmez ki? Özellikle sıcak aylarda cıvıl cıvıl renkler tercih edilir. Pembe rengin hakim olduğu makyajlara en çok uyan şal renkleri de her daim bellidir aslında. Sütlü kahve, hardal, haki, açık turkuaz ve fildişi gibi şal renkleri bu makyaj çeşidinde en çok kullanılan şallardandır. Bu renklerin kullanılmasının asıl amacı da makyajınıza dikkat çekmek ve sizi daha doğal göstermektir.

Makyajınıza Uygun Şal Seçimi

NATUREL ŞAL HAKİ ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Pembe tonlu makyajınıza uygun şal seçimi yapacağınız zaman cilt alt tonunuz da devreye girecektir. Cilt alt tonunuz soğuk ise pembe tondaki makyaj sizin için uygun değildir. Sıcak alt tonluysanız pembe bir makyajı daha iyi taşırsınız. Şal seçimi yaparken de az evvel verdiğimiz tavsiyelerin dışına çıkmamalısınız. Böylece ilgi çekici hoş bir görünüm yakalamak mümkün hale gelecektir.

Siyah Tonlu Makyajlar İçin Şal Seçimi

Siyah renk ağırlıklı makyajlar biraz daha cesaret ister. Bu yüzden yapacağınız şal seçimi ekstra bir önem kazanacak demektir. Siyaha yakın morlar, kara yeşiller, lacivert ve griler… Bu renklerin her biri makyajınızı kusursuz kılar. Fakat bu durumda seçeceğiniz şalın rengi de büyük önem taşır. Peki koyu renk makyajlara en çok yakışan şal rengi hangisidir? Cevabı oldukça basit!

Beyaz, kiremit rengi, fıstık yeşili ve lila gibi birçok renkteki şal ile siyah tonlu makyajlarınızı kombinleyebilirsiniz. Bu kombinin en çok yakıştığı mevsim ise sonbahar olacaktır. Kahverengi kuru yaprakların arasında bu kusursuz renk cümbüşüyle son derece trend bir görünüm elde edeceksiniz. Harika değil mi? Makyajınıza uygun şal seçimi yapmak işte bu kadar kolay gerçekleşiyor.

Kahverengi Tonlu Makyajlar İçin Şal Seçimi

Kahverengi tondaki makyajlar en çok ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde tercih ediliyor. Havanın rengi, yaprakların ve ağaçların verdiği o güzel havayla birleşen bu sade makyaj hemen hemen herkesin kalbini kazanıyor diyebiliriz. Peki bu kadar güzel bir makyaja en uygun şal rengi sizce tam olarak ne olabilir? Evet, doğru bildiniz: Açık kahverengi, kırık beyaz ve hardal! 

Makyajınıza Uygun Şal Seçimi

MEDİNE İPEĞİ EŞARP HARDAL ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Her bir rengin kendine has özellikleri vardır. Kahverengi bir makyajın en önemli özelliği de kullandığınız şal renklerini daha ön planda gösterebilmesidir. Az evvel bahsettiğimiz her bir renk, cilt alt tonunuz ne olursa olsun en iyi şekilde taşıyabileceğiniz renklerdir. İddialı ama sade bir görünüm oluşturmak istiyorsanız makyajınıza uygun şal seçimi yapacağınızda bu bilgiyi göz önüne almalısınız.

Mavi Tonlu Makyajlar İçin Şal Seçimi

Mavi tonlu makyajlar yaz aylarının vazgeçilmez trendleri arasında hemen hemen her sene yer almayı başarıyor. Bunun nedeni aslında enerjik bir görünüm sunmasından kaynaklanıyor. Peki ama böyle güzel bir makyaja en iyi şallardan seçmek istemez miydiniz? Fresh Scarfs’ın sunduğu geniş şal çeşidi skalasından dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Tabii renk bu konuda çok önemli!

Mavi renk ağırlıklı makyajınızla Fresh Scarfs’ın zikzak desen şallarından beyaz, çağla yeşili ve şeftali renk olanını seçebilirsiniz. Böylece ferah bir görünüm elde ederken doğal bir tarzı da en iyi şekilde yansıtmış olursunuz. Makyajınıza uygun şal seçimi sürecinin keyifli geçmesi için Fresh Scarfs ürünleri arasından tercih yapmak size çok iyi gelecek!

Makyajınıza Uygun Şal Seçimi Yapmanız Neden Bu Kadar Önemlidir?

Herkesin makyajına ayak uyduracak renkte bir şal seçmesi lazımdır. Bunun aslında birden çok sebebi vardır. Yüzünüzü her daim aydınlık göstermeniz ve kendinize en uygun şalı seçmeniz için buna uygun bir makyaj yapmanız en iyisidir. Ufacık bir hata bile yüzünüzü ışıl ışıl göstermenizin önüne geçebilir. Oysa ki mükemmelliğinizi ortaya koyabileceğiniz ve makyajınıza ayak uyduran bir şal ile trend görünüm elde etmeniz hiç de zor değildir. 

Birçok kişi makyajınıza uygun şal seçimi yapmanız esasen çok da önemli değil diyebilir. Fakat bu söylemlere hiçbir zaman inanmamalısınız. Çünkü her kombinde renklerin uyumu göze çarpar. Uyumsuz renkleri bir arada barındırmak ise göz yorucu bir görünüm elde etmenize neden olabilir. Bunun olmaması için ilk olarak ten renginize en çok gidecek renkleri bulmaya çalışın.

Eğer beyaz tenli biriyseniz koyu tondaki makyaj ve şallara ağırlık verebilirsiniz. Şayet kumralsanız ferah renkleri yani fıstık yeşili, açık pembe ve bebe mavisi gibi renkleri seçebilirsiniz. Esmer tenliyseniz kesinlikle açık renklere yönelin, bu sizi çok daha ışıltılı gösterecektir. Siyahlardan, metalik grilerden ve bordolardan uzak durmalısınız.

Her bireyin kendine özgü bir ışığı vardır, doğru renk kombinasyonuyla herkes kendi ışığını zahmetsiz biçimde ortaya çıkarabilir. Bu işin püf noktalarını bilmeniz ve bu doğrultuda ilerlemeniz yeterli olacaktır. Cilt alt tonu bulma, makyaj ve şal rengine karar verme süreci ve sonuç! Doğru renkleri kullanarak olduğunuzdan çok daha iyi görüneceğinizden emin olabilirsiniz. 

Makyajınıza uygun şal seçimi yapmanız sandığınız kadar zor değil, fakat bu işlemi kolaylaştıracak olan kişi yine siz olacaksınız. Eğer hep aynı renk şallar satın alıyorsanız bunu yapmak yerine farklı tarzlara da kapı açabilirsiniz. Örneğin mürdüm rengini daha evvel kullanmadıysanız ona da bir şans verin, her daim siyah renk şal kullanıyorsanız buna biraz ara verin. Makyajınıza ayak uydurabilecek bir şal rengi seçerken size en çok yardımı dokunacak şey de budur zaten; yenilikler! 

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/esarp-ve-sal-katlama-yontemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.