Artboard 1 (2).png (530 KB)

Okula Dönüş Eşarplarınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Okula Dönüş Eşarplarınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz sorusu sıkça araştırılan bir konudur. Günümüzde eşarpların pek çok rengi, deseni ve modeli bulunmaktadır. Okul için de kız öğrencilerin tercih edebileceği birçok farklı tasarımda eşarp vardır. Tabii ki okul için görsellik ön planda değildir. Öncelikli olarak eşarbın saatlerce sürecek derslerde rahat ettirmesi ve terletmemesi gerekir. Ferah bir kullanım için hafif kumaşlar tercih edilmelidir.

Tesettür giyimin olmazsa olmaz parçası eşarp modelleri, çoğu kadının gözdesi olmuştur. Özellikle tesettür giyimi benimseyen kız öğrencilerin en önemli parçası eşarp modelleridir. Tarzını yansıtmak isteyen öğrenciler için pek çok tasarımda eşarp modelleri mevcuttur. Ayrıca farklı bağlama yöntemleri sayesinde çeşitli kullanım alanlarına sahip olmanızı sağlar. Böylece tek bir eşarp modeli ile her seferinde farklı görünmek ve bir çok kombin yapmak mümkündür. Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz sorusunun birçok yanıtı vardır. Bu yanıtlara yazımızdan detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

Okula Uygun Eşarp Kumaşı Hangileridir?

Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz sorusunun ilk cevabı hiç şüphesiz ki kumaş türüdür. Uzun süre boyunca okulda vakit geçireceğiniz için eşarp modelinin mevsime uygun olması gerekir. Böylece farklı hava koşullarına karşı önlem alabilir ve daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kıyafetlerde olduğu gibi eşarp modellerini hem yazlık hem de kışlık olarak iki gruba ayırmak mümkündür. Sıcak havalarda nefes aldıran ve terletmeyen bir kumaş türü tercih edilmelidir. Soğuk havalar da ise şekli kolay bozulmayan ve sıcak tutan bir kumaş tercih edilmelidir.

Bir öğrenci için eşarbın bakımını yapmak basit olmalıdır. Bu yüzden ütü gerektirmeyen ya da kolay ütülenen kumaş türlerini tercih etmek daha kolay bir kullanım sağlar. Fresh Scarfs bünyesinde bulunan farklı kumaşlarda eşarp modellerini seçerek, her mevsimde kombinlerini en şık ve rahat şekilde tamamlayabilirsiniz. Yazları penye şallar, kışları ise organik pamuk şallar kullanmanız sizi mevsime uyumlu bir hale sokacak.

Okula Dönüş Eşarplarınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Organik Pamuk Haki Şal ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

· Sıcak Havaların Vazgeçilmez Eşarp Kumaşları

İnsan vücudu sıcaklığı dengelemek için terler. Terleme, serinlemeye yardımcı olan en büyük etkendir. Bazı kumaş türleri hava geçişine izin vermediği için ter o bölgede kurur. Bu da sivilce ve akne oluşumuna neden olur. Bu tarz kumaşlardan sadece sıcak havalarda değil her mevsim uzak durmak gerekir.

Birçok çeşitte eşarp kumaşı mevcuttur. Peki sıcak havalar için okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz? Havaların sıcak olduğu mevsimlerde seçilen kumaş türünün terletmemesi gerekir. Özellikle de nefes aldıran, hafif kumaşlar tercih edilmelidir. Bu sayede kombinlerinizi hem şık hem de ferah bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Pamuk ya da ipek kumaşlar gün boyu başınızda ağırlık hissettirmeden rahat bir kullanım sağlar. Dört mevsim kullanım imkanı da sunan bu kumaş türlerini her zaman konforlu kullanabilirsiniz.

· Soğuk Havalar Özel Eşarp Kumaşları

Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz sorusunun öncelikli cevabı kumaş türüdür. Soğuk havalarda eşarp seçimi yaparken mutlaka kumaşına dikkat etmek gerekir. Çünkü bu mevsimde rüzgarlar eşarbın kolayca bozulmasına neden olur. Bu yüzden kolayca şekli bozulmayan, rüzgara karşı dayanıklı ve sıcak tutan kumaş türleri tercih edilmelidir. Ayrıca kıyafetleriniz de soğuk havalara uygun kumaşlar kullanılır. Tesettür giyimde kumaş uyumu estetik açıdan çok önemlidir. Bu yüzden soğuk havalarda kombinlerinizi tamamlamak için eşarbınızın da kıyafetleriniz ile uyumlu kumaşlarda olmalıdır.

Fresh Scarfs’da bulunan dört mevsim kullanıma uygun pamuk ve twill şallar soğuk havalarda bile güzelliğinizi ön plana çıkarır. Aynı zamanda takılıp düzeltilmesi kolay olan bu eşarplar rüzgarlara karşı büyük avantaj sağlar. Sitemizden güvenle alışveriş yapabilir, kaliteli şallarımızın keyfini çıkarabilirsiniz.

”Okula

Azalea Twill Şal ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Ten Rengine Uygun Eşarp Seçimi

Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz sorusunun bir diğer cevabı da ten rengine göre seçmektir. Kadınlar genellikle kombinlerine uygun eşarp seçer. Ancak bu seçimi yaparken öncelikli olarak ten uyumuna dikkat etmek gerekir. Tesettür giyim de eşarp ve şal seçimi bir kombinin oluştururken en çok önem verilmesi gereken noktadır. Peki kendi ten renginize uygun olan eşarp nasıl seçilir? Sizler için bu soruyu araştırdık. İşte esmer, buğday ve beyaz tenli kadınlar için en uygun eşarp seçim rehberi:

· Esmer Tenli Kadınlar İçin Eşarp Seçimi

Ten rengi, okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz konusunda ayırt edici bir özelliktir. Esmer tenli kadınlar için açık ve yumuşak tonlar en ideal eşarp renkleridir. Bu tonlar pastel ve sıcak olabilir. Toz pembe, eflatun, şeftali tonları ve yeşil renk ailesi, esmer tenli kadınların güzelliğini ön plana çıkarır. Okulda sunum, kutlama gibi şık olunması gereken günler de, leopar ve vizyon desenler esmer tenli kadınlar için dikkat çekici eşarplar tercih edilebilir. Bununla birlikte parıltılı kumaşlar da esmer kadınların tenleriyle oldukça uyumludur.

· Buğday Tenli Kadınlar İçin Eşarp Seçimi

Buğday tenli kadınların her zaman açık renkler tercih etmesi gerekir. Çünkü koyu renkler, yüzde katı ve sert bir ifadeye neden olur. Buğday tenli birine mavi ve pembenin açık tonları uyum sağlar. Tarzınızı yansıtmak ve şık görünmek için açık renkli eşarplar tercih edilmelidir. Bu seçim buğday tenli kadınların güzelliğini ön plana çıkarır.

· Beyaz Tenli Kadınlar İçin Eşarp Seçimi

Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz konusunda beyaz tenli kadınların çok daha fazla seçeneği vardır. Buğday tenli kadınlar gibi mavi ve pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte krem ve beyaz renkler de kullanılabilir. Kombinlere uygun olacak şekilde koyu renkler de tercih edilebilir. Fakat parlak mavi ve kırmızı tonları beyaz tenli kadınların uzak durması gereken renklerdir. Çünkü bu tonlar beyaz tenlilerde sert bir ifade oluşmasına neden olur.

Ayrıca beyaz tenli kadınlara, desenli şallar renk katarak sizi güzel bir görünüme kavuşturacaktır.

Yüz Tipine Uygun Eşarp Bağlama

Yüz tipine uygun bağlama şekilleri okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz konusunda önemli bir noktadır. Ten rengine ve mevsime göre seçilen eşarp modelleri yüz şekline uygun bir şekilde bağlanmalıdır. Yüz tipine uygun bir şekilde eşarbını bağlamak isteyen kız öğrencilerin dikkat etmesi gereken püf noktalara şunlardır:

· Kare Yüz İçin Eşarp Bağlama

Kare yüz tipine sahip biriyseniz, eşarbı bağlarken altında ki bonenin gözükmemesine dikkat etmek gerekir. Aksi bir durumda yüzünüz tombul yanaklı görünür. Bu yüzden boneniz gözükmeden oval bir şekilde eşarbı bağlamanız gerekir.

· Yuvarlak Yüz İçin Eşarp Bağlama

Yuvarlak yüzlü insanlar genellikle tombul yanaklı görünür. Bu yüz şekline sahip kadınların bonesini alnının en üst kısmında bağlaması gerekir. Ayrıca eşarplarını oval bir şekilde bağlanması tavsiye edilir. Böylece yüzünüz uzun görünmesi sağlar.

· Uzun Yüz İçin Eşarp Bağlama

Okula dönüş eşarplarınızı nasıl seçmelisiniz sorusun da yuvarlak ve kare yüz tipine sahip kadınların eşarbını bağlarken, altında bulunan bonenin en tepeden bağlanması gerektiğini önermiştik. Fakat bu durum uzun yüze sahip olanlar için farklıdır. Uzun yüzlü kadınlar, bonelerini gözükecek kadar aşağıda bağlamalıdır. Ayrıca eşarp daha gevşek bağlamalıdır ve yüzü saracak şekilde sıkıca bağlama teknikleri tercih edilmemelidir.

· Ters Üçgen İçin Eşarp Bağlama

Ters üçgen yüz hatlarına sahip kadınlar için yine bonelerinin gözükmesi tavsiye edilir. Eşarbınızı bağlarken, alnınıza yapıştırmadan bağlamanız gerekir. Çene kısmının daha sivri görünümünü geri plana taşıyacak ve eşarbın üst kısmı yüzünüzden biraz önde ve yukarda olacak şekilde bağlanmalıdır. Bu yöntemler sizin güzelliğinizi daha da ön plana çıkarır.

Bu yazımızda sizlere okula dönüş eşarplarını nasıl seçmelisiniz? konusundan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/sonbahara-uygun-sal-secimi linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.