Artboard 1 (2).png (530 KB)

Tatil Çantasında Bulundurabileceğiniz Şallar

Tatil Çantasında Bulundurabileceğiniz Şallar

Tıpkı kıyafetlerimizde olduğu gibi şalları da yazlık ve kışlık olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu nedenle sıcak yaz aylarında hafif ve terletmeyen bir şal kumaşı bulabilmek son derece önemlidir. Özellikle tatilde ve sıcak yaz günlerinde gününüzü daha ferah ve konforlu bir şekilde geçirmek isterseniz; mutlaka yaz mevsimine uygun nefes aldıran şal kumaşlarını tercih etmelisiniz.

Tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasından seçim yaparken ilk dikkat etmeniz gereken nokta sanılanın aksine şalın rengi ya da deseni değil, kumaşıdır. Yazlık şalların nefes aldıran ve terletmeyen kumaşlardan üretilmiş olması çok önemlidir. Her ne kadar kışlık şal kumaşları da nefes alsa bile bu kumaşların daha sıcak tutma ve havayı içeride hapsetme özellikleri vardır. Yazın konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz kumaşların yanında bir de yanına bile yaklaşmamanız gereken kumaşlar bulunuyor. Bu yazımızda yazın nefes aldıran şal kumaşlarının hangileri olduğuna ve yazın hangi kumaşları tercih etmemeniz gerektiğine değineceğiz.

Yazın En Kullanışlı Şal Kumaşları Hangileri?

Şallar, tesettür giyim sektöründe en fazla kullanılan ürün modellerinden biri haline geldi. Başörtüsü ve diğer örtü türleri günümüzde yerini çok daha kullanışlı olan şal modellerine bırakıyor. Bu nedenle şal kullanımının daha kolay olması ve gün içerisinde rahatsızlık vermemesi, şal kumaşı seçiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Aynı zamanda şallar, başörtülerine kıyasla daha farklı kumaşlarda ve modellerde üretilebiliyor. Siz de Fresh Scarfs’da tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasından beğendiğiniz modeli seçerek, tatil kombinlerinizi en şık ve rahat şekilde tamamlayabilirsiniz. Peki yazlık şal seçiminde hangi kumaşları tercih etmelisiniz?

Yaz Mevsiminin Vazgeçilmez Şal Kumaşları

Her yıl değişme ve gelişmelerin yaşandığı tesettür giyim modasında, şal modelleri de farklılık göstermeye başladı. Şal üretiminde kullanılan kumaş, desen ve renkler, her tarza uygun şekilde tasarlanıyor. Şal kumaşları arasında ipek, pamuk, koton ve krep gibi birçok çeşide rastlanıyor. Aynı zamanda şal modellerinde mevsimlere uygun kumaş avantajı da sunuluyor.

Tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar söz konusu olduğunda pamuk ve ipek kumaştan üretilmiş modeller, kesinlikle en vazgeçilmez ve ilk sırada gelen kumaş türleri oluyor. İpek kumaş, hem şal hem de eşarp modellerinde geçmişten günümüze kadar sıkça kullanılıyor. Geçmiş dönemlerde daha çok kaygan, parlak ve ince ipek kumaşlar tercih edilse de, günümüzde artık daha tok duruşlu ve mat renklere sahip şal modelleri kullanılıyor.

Renkli Çizgi Desen Şal Yaz Ürünümüzü Sitemizden İnceleyebilirsiniz

Nefes Aldıran Şal Kumaşları

Şal, tesettürlü hanımlar için kombinlerinin en ayrılmaz parçalarından biridir. Kullandıkları şallar hem giydikleri kıyafetler ile uyumlu hem de mevsimine göre kullanışlı olmalıdır. Dolayısıyla şal kumaşı, kış mevsiminde ısı kaybını önlemeli, yaz mevsiminde ise nefes almalıdır. Tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasındaki pamuk keten şal, krep ve pamuk viskon şal kumaşlarını Fresh Scarfs üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Kumaş seçimini mevsime uygun şekilde yapmak çok önemlidir. Bu sayede mevsimlerin zorlayıcı hava koşullarına karşı önlem alabilir, daha konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. Şallar, hiç şüphesiz tesettür giyim kombinlerinin en pratik tamamlayıcı parçalarıdır. Özellikle sıcak yaz aylarında nefes aldıran ve tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar, hafif ve terletmeyen özellikleri ile rahat kullanım imkanı sağlar. Bu sayede rahat ve konforlu kullanım imkanı sunan kumaş türlerini tercih ederek, hem şık hem de ferah bir şekilde kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

1. Keten Pamuk Şal Kumaşı

Pamuk Keten Şal kumaşı, nefes aldıran şal kumaşları arasındaki ilk seçenektir. Şık ve spor giyim dendiğinde akla ilk gelen parçalar arasındaki Fresh Scarfs pamuk keten şal modelleri, özellikle gündelik ve daha rahat kombin arayışında olanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda flamlı yüzde yüz keten pamuk kumaşlar, son derece hafif yumuşak bir yapıya sahip olmalarıyla ön plana çıkıyor. Tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasındaki keten pamuk şalları, kısa bir yürüyüşe, misafirliğe, alışverişe, işe ya da okula giderken de rahatça kombinleyebilirsiniz.

Başınızda ağırlık hissetmeden gün boyu rahatlıkla kullanılabileceğiniz keten pamuk şallar, çok konforlu ve kullanışlı ürünlerdir. Keten pamuk şallar, terletmeyen ve kayma yapmayan yapısı ile dört mevsim kullanım için de uygundur. Hem özel günlerde hem de tatilde ve günlük kombinlerinizde bu şal kumaşını rahatça kullanabilirsiniz. Cildin en üst seviyede hava almasını sağlayan keten pamuklu şallarınızı, nemli haldeyken tersten ütüleyerek kullanmaya özen göstermelisiniz.

Pamuk Keten Şal Sıcak Gri Ürünümüzü Sitemizden İnceleyebilirsiniz.

2. Krep Şal Kumaşı

Nefes aldıran ve tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasında yer alan ikinci seçeneğimiz ise krep şal kumaşıdır. Tesettür giyimin en göz alıcı parçalarından biri olan şallarda, sayısız seçenek, renk ve model yelpazesi bulunur. Günümüzde tesettür kombinlerinin adeta göz bebeği haline gelen krep kumaş şal modellerinin rahatlığını, giyim tarzınız ile bütünleştirerek mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Hafif, rahat ve nefes aldıran yapısı ile yaz aylarının vazgeçilmez şal kumaşlarından biri olan krep kumaşın;

  • Terlemeyi engelleyen özelliği sayesinde şalınızı yaz aylarında çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Dökümlü ve salaş bir yapıya sahip olması sayesinde gün boyu rahat edebilirsiniz.
  • Şık ve göz alıcı bir kumaş türü olması, gösterişli parçalarınızın kombinlerinde de rahatlıkla kullanabilme imkanı sunar. Bu sayede düğün ve diğer davetlerde yaptığınız şık kombinlerinizde de krep kumaşı severek kullanabilirsiniz.
  • İçeriğindeki pamuk oranına bağlı olarak zor buruşması, son derece zorlayan olan ütüleme konusunda büyük bir rahatlık yaşamanızı sağlar.

3. Pamuklu Şal Kumaşı

Tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasındaki bir diğer hafif, rahat ve nefes aldıran kumaş türü ise pamuklu şal kumaşıdır. Pamuklu kumaşlar havayı geçirdiği için son derece sağlıklı ve kullanışlı bir kumaş çeşididir. Uzun saatler boyunca şalın altında kapalı kalan saçlarınızın, nefes aldıran pamuklu kumaşlar ile hava almasını sağlayabilirsiniz. Pamuklu kumaştan üretilmiş şalları kullanarak, hem spor hem de klasik tarz kombinleriniz ile mükemmel bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Pamuklu şal kumaşı, kolay şekil alan, kolay ütülenen ve sağlıklı bir kumaş çeşididir. Bu sayede asla terleme yapmaz; gözeneklerin kapanmasına veya hava akışının kesilmesine izin vermez. Bu yüzde yüz pamuktan üretilen tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar, yazın serin tutma özelliğine de sahiptir. Sıcak yaz günlerinde cildinizin hava ve nefes almasını sağlayarak, terleme yüzünden tahriş olmasını önler. Dokumasına göre değişiklik gösterebilse de pamuklu şallar genellikle yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu özelliği kimi zaman şekil verilmesini zorlaştırsa da daha sert dokumalı pamuklu şalları tercih ederek daha kolay şekil verebilirsiniz.

Yazın Kullanılmaması Gereken Şal Kumaşları

Vücut sıcaklığımız çok arttığında, vücudumuz bu durumu dengelemek ister ve bu yüzden terleriz. Gözeneklerimizden çıkan ter, aslında serinlememize yardımcı olan en büyük etkendir. Bazı şal kumaşları, tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar arasındaki pamuklu kumaşlarda olduğu gibi dokuların arasından kolayca nefes alır. Böylece terin dışarıya çıkmasına ve oksijenin içeriye girmesine yardımcı olur.

Bazı kumaşlar ise hava geçişine kesinlikle izin vermez. Bu nedenle vücudumuz terler ve terimiz o bölgede kurumak zorunda kalır. Bu durum, akne ve sivilce oluşumuna neden olur. Örneğin; polyester kumaşlar hava geçişine asla izin vermez. Bu yüzden polyesterden üretilmiş olan şallardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Bu yazımızda tatil çantasında bulundurabileceğiniz şallar konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/ten-rengine-uygun-sal-secimi linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.