Artboard 1 (2).png (530 KB)

Medine İpeği Kumaşı Özellikleri 

Medine İpeği Kumaşı Özellikleri 

Şal ve eşarplar başta olmak üzere pek çok giyim ürününde kullanılan Medine ipeği, kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Krep kumaşı andıran yapıda olsa da dokuma kumaş yöntemi ile üretilen Medine ipeği, genel olarak ince ve yazlıktır. Polyester oranı fazla olduğu için kırışmalara karşı dirençli olup, makinede yıkamaya elverişlidir. Ne kalın ne ince yapıda olan bu kumaş, iç göstermeyen yapıda olduğu için kadınlar tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. 

Medine ipeği birbirinden canlı renklere ve tasarımlara sahip olup, yıkama sonrasında bu canlılığını asla kaybetmemesi olumlu özellikleri arasında yer alır. Aksesuarlarında ve kıyafetlerinde hem konforu hem de şıklığı bir arada tercih edenler, “Medine ipeği nedir?” gibi sorulara yanıt ararlar. Medine ipeği, krep kumaş görünümünde olsa da farklı tarz bir özellik içerir. Bundan dolayı dört mevsimde de kullanılabilme olanağı sağlayarak kadınların bütçesini korur. 

Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında konforu ve iç göstermeyen yapısı yer alır. Hiçbir şekilde yakmayan, terletmeyen ve hareketleri kısıtlamayan yapıdaki kumaşı, güneşli günlerde de üstün konfor sağlar. Öte yandan birbirinden şık renkleri ile spor, klasik ve modern kombinleri tamamlamaya yardımcı olur. Medine ipeğinden üretilen şal ve eşarbın yanı sıra Medine ipeğinden tasarlanan ferace de kadınlar tarafından oldukça tercih edilir. Peki, Medine ipeği hakkında bilinmesi gerekenler neler? 

Medine İpeği Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Medine ipeği dört mevsimde de kullanılmaya olanak sağlayan özel bir kumaştır. Esnek, yumuşak, nefes alan ve terletmeyen yapıda olması, kullanıcıya üstün konfor sunar. Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında bulunan bu detay, kullanıldığı her parçanın vazgeçilmez olmasına olanak sağlar. İster aksesuar ister kıyafet olarak kullanılsın, her zaman şık ve iddialı bir görünüm sunar. 

Medine İpeği Kumaşı Nerelerde Kullanılır? 

Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında esnek, yumuşak ve nefes alabilir yapıda olması gibi detaylar yer alır. Bahsi geçen niteliklerden dolayı yaz kıyafetleri başta olmak üzere dört mevsimde de giyilmeye uygun olan mevsimlik parçalara kadar birçok üründe kullanılır. Bunlar arasında Medine ipeği şal ve Medine ipeği ferace yer alır. 

Medine İpeğinden Şal 

Medine ipeği şal, yumuşak ve tok duruşuyla dikkat çeker. Bu kumaşa, krep kumaş gibi yakıştırmalar yapılsa da krep kumaş gibi değildir. Polyester, pamuk ve krep karışımından oluşan son derece yumuşak bir kumaşa sahiptir. Dört mevsimde de kullanılmaya olanak sağlayan Medine ipeği şallar, aynı zamanda iç göstermeyen yapıdadır. Bu özelliği sayesinde tüm kadınlara hitap etmeyi başarır. 

Medine ipeği kumaşının hava geçiren ve terletmeyen yapısı, bu kumaştan üretilen şalların üstün konfora sahip olmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde kavurucu sıcaklarda kullanıcıya üstün konfor ve rahatlık sağlar. Medine ipeği şalı esasen, koyu ipek üzerine yapılır. Ayrıca kadınlara kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı sevilerek kullanılır. 

Medine İpeği Kumaşı Özellikleri 

Medine İpeği Eşarp Mor ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Medine İpeğinden Eşarp 

Medine ipeği eşarp, kadınların sıklıkla tercih ettiği parçalardan biridir. Hem özel günlerde hem de gündelik yaşamda sıklıkla tercih edilen bu parça, her kombine uyum sağlamayı başarır. Çünkü Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında tok, şık ve canlı bir duruş vardır. Bundan dolayı hem ihtişamlı hem de sportif kombinleri tamamlayarak her ortama uygun kombin oluşturulmasına olanak sağlar. 

Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında yer alan nefes alan ve terletmeyen yapı, eşarpların dört mevsimde de kullanılmasına olanak sağlar. Bu özellik, kış aylarında soğuğu dışarıda tutarak başı korurken yaz aylarında ise sıcağı geçirmeyerek ve nefes aldırarak terlemenin önüne geçer. Bu yönüyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Medine İpeğinden Ferace

Medine ipeği ferace, kadınların olmazsa olmaz kıyafetleri arasında bulunur. İnce, tok ve hafif yapısı ile dikkat çeken bu parça, vücut hatlarını belli etmediği için kadınlar tarafından gönül rahatlığıyla kullanılır. Sonbahar ve kış aylarında dış giyim ürünü olarak tercih edilse de yaz aylarında elbise olarak kullanılabilir. Bu yönüyle vücutta yokmuş hissi vererek kişiye üstün konfor sağlar. Hatta tiril tiril olması ve yokmuş hissiyatı vermesi gibi konularda kadınlar tarafından çeşitli yorumlar yapılır. Bunlar ise Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında yer alan önemli detaylardır. 

Medine İpeği Kumaşı Özellikleri 

Medine İpeği Şal Koyu Gri ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Medine İpeği Şal ve Eşarp Bakımı 

Narin ve hassas forma sahip olan Medine ipeği kumaşı, özel bir bakım gerektirir. Şal ile eşarbın uzun zaman aynı parlaklık ve yapıda kalmasını sağlamak için birkaç detaya dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle Medine ipeği şal ve eşarbı makinede yıkamamaya özen gösterilmelidir. Bu ürünlerin elde yıkanması, onların ömrünü uzatarak size uzun yıllar kullanım imkânı sunar. 

Medine ipeği kumaşı özellikleri arasında hassas ve narin yapıda olması yer aldığı için bu kumaşta deterjan kullanımından kaçınılması gerekir. İçeriği temiz ve organik olan el sabunu yardımıyla lekeli bölgelere yoğunlaşılarak temizlenmesi önerilir. 

Medine ipeği şalın yıkaması bittikten sonra şaldaki suyu azaltmak için yüksek güç uygulamamak gerekir. Bu işlem, şala ve eşarba zarar vererek açılması zor kırışıklara sebep olabilir. Suyu hafifçe akıtıldıktan sonra düz bir zemine serilerek kurutulması önerilir. Ardından ütülenerek temiz ve hijyenik bir yerde muhafaza edilmesi, bu ürünlerin ömrünü uzatır.

Medine İpeği Şal ve Eşarp Nasıl Kombinlenir? 

Medine ipeği şal ve eşarp, stil sahibi her kadının ilk tercihleri arasında yer alır. İnce, kolay şekil alan ve yokmuş hissi veren bu aksesuarlar hem yaz hem de kış kombinlerini tamamlamaya yardımcı olur. İkili takımların, eşofman takımlarının, jean gömlek kombinlerinin ve oversize kesim elbise modellerinin üzerine Medine ipeği şal veya eşarp takılabilir. Genelde tek renk ve sade tasarımdan oluşan bu parçalar, renkli veya desenli kombinlerin en güzel tamamlayıcısı olurlar.

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/sal-ve-esarp-arasindaki-farklar linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.