En İyi Eşarp Kumaşları Hangisi?

En İyi Eşarp Kumaşları Hangisi?

Eşarplar; renkleri ve modelleri ile günümüzde birçok farklı opsiyonda karşımıza çıkan ürünlerden biri oluyor. Eşarp seçimi sırasında eşarp kumaşları da bir hayli önem taşıyor diyebiliriz. Peki ama en iyi eşarp kumaşı hangisidir?

Hangi Eşarp Kumaşı Hangi Kombine Uyum Sağlar?

Her kumaş yapısının kendine özgü fonksiyonları bulunur. Mevsimler bile kumaş yapısı seçimini doğrudan etkileyen detaylardan biridir. Peki ama eşarp kumaşları seçileceği zaman nelere dikkat etmek gerekiyor? Hangi kumaş yapısı hangi kombine uygun oluyor? Şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Kombininiz bir kış mevsimi kombini olacaksa kesinlikle ince yapılı ve pamuklu kumaşa sahip olan eşarplardan edinmelisiniz.
  • Kombininiz eğer yaz mevsimine göreyse daha ince, saten formdaki kumaşlardan üretilen eşarplardan satın almanızı tavsiye ederiz.
  • Eşarp kumaşı seçeceğiniz zaman kalitesine dikkat edin. Her kumaşın kalitesi farklıdır, bilinen markaları tercih etmenizde büyük fayda vardır.

En İyi Eşarp Kumaşları Hangisi?

RENKLİ ETNİK PAMUK EŞARP BRONZ ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sura İpek Eşarp Kumaşı

Eşarp kumaşları denildiği zaman akla gelen ilk kumaş türlerinden biri hiç şüphesiz ki sura ipek eşarp kumaşı oluyor. Tamamen saf ipekten imal edilen bu eşarp çeşidinin kullanımı, saf ipek olduğundan ötürü zor gibi görünse de durum aslında böyle değildir. Bu kumaş türünün son derece yumuşak ve göz alıcı derecede parlak bir dokusu bulunuyor. Genel olarak canlı renklere sahip şekilde üretilir.

Üretimine hiç durmadan devam edilen bu eşarplar, çeşitli desenler dahilinde tasarlanır. İlgi çekici desenleriyle bilinen bu özel eşarplar herkes tarafından sıklıkla tercih ediliyor ve çok seviliyor. Sura dokuma ipek eşarplar; bazı zamanlar saten eşarp sanılabilir. Fakat saten eşarp başlı başına farklı bir üründür. Sura kumaş türü, pürüzsüz olan bir yapıdadır. 

Kolay şekil alabilen bu kumaş, kişiye kullanım sırasında herhangi bir zorluk çıkarmaması ile yoğun şekilde dikkat çeker. Hızlıca hazırlanıp evden çıkmayı seven herkes sura eşarp kumaş çeşidini çok seviyor. Gün içinde eşarbınızın duruşunun bozulmamasını istiyorsanız kesinlikle tercihiniz sura türünde kumaştan üretilmiş eşarplardan yana olmalıdır.

Twill İpek Eşarp Kumaşı

Eşarp kumaşları içerisinden en çok kullanılanlardan bir diğeri de twill ipek eşarp kumaşıdır. Bu eşarp kumaşı çeşidi de saf ipekten üretilir. Sura ipek eşarba oranla farkı ise kumaş yapısı olarak daha kalın olmasıdır. Kumaşın kalın düzeyde olması, kullanımını oldukça kolay bir hale getirmiş oluyor. Daha çok kış mevsimi kombinlerinde tercih edilen bir kumaş çeşididir. Kişinin üşümesini engelleyen bir yapıda üretildiği için cazip gelir.

Twill eşarpların ipek malzeme kullanılmadan üretilen hali ise sadece twill kumaşı ile meydana getirilir. Fiyat açısından bu şal kumaşı ipeğe göre daha uygun olur. Yine kalın bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çeker. Bu kumaş türü, tivil adıyla da anılır. Birçok eşarp satan yerde bu kumaştan üretilen eşarp ürünleri yer almaktadır. Ne yüksek ne düşük, tamamen ortalama bir fiyat dahilinde satılan bu kumaşlar çoğu kişinin ilk tercihleri arasında yer almaya devam ediyor.

Saten Eşarp Kumaşı

Bone ile kullanıldığında kayma yapmayan saten eşarp kumaşı, son zamanların en sık tercih edilen seçeneklerinden biridir. Son derece elit bir duruşu vardır. Daha çok klasik giyim kombinlerine yakışan saten eşarp kumaşları herkesin gardırobunda bulunması gereken ürünlerden bir tanesini oluşturur. Marjinal bir tarzın kapılarını aralamanıza yardımcı olur.

Saten eşarplar özel bir davet için hazırlanan kombinlerin başrolünde yer almasıyla ilgi görüyor. Öyle ki bu eşarpların son derece havalı bir görünümü vardır. Bu görünüm sayesinde oldukça elit bir tarzı benimseyebilirsiniz. Ayakkabınızdan eteğinize dek birçok detayı en dikkat çekici biçimde gösterecek unsur her zaman için saten kumaştan imal edilmiş bir eşarptır diyebiliriz.

Jakarlı Eşarp Kumaşı

Eşarp kumaşları içerisinde her dönem sevilen kumaş türlerinden biri olan jakarlı eşarp kumaşının dokunması esnasında desenlendirme işlemi de yapılıyor. Kayma yapmayan bir kumaş olduğu için fazlasıyla işlevsel bulunuyor. En ince köşesine dek uzun ömürlü yapıdadır. Kullanımı da bir hayli basittir. Her kombine uyum sağlayan formda üretildiği için ergonomik olur.

Rayon Eşarp Kumaşı

Rayon eşarp kumaşı, eşarp kumaşları içerisinde en yeni olanlardan bir tanesidir. Polyester kumaşla beraber üretilen bir eşarptır. Fakat doku, görünüm gibi birçok yönden ipek eşarplara benzer. Kayma yapmayan kumaşlardandır. Fiyat açısından uygun düzeydedir. Rahat kombinlenebilir, kış mevsimine daha uygun olduğunu ifade edebiliriz.

En İyi Eşarp Kumaşları Hangisi

PAMUK İPEK EŞARP ACI KAHVE ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Eşarp Kumaş Seçimi Neden Önemlidir?

Eşarp kumaşları arasından doğru seçimi yapmanın önemi oldukça büyüktür. Peki ama neden? Yani bu seçimi gerçekleştirmek neden bu kadar mühimdir? Bu sorunun cevabı aslında son derece basittir: Kalite! Bir kumaşın yapısından bile hemen o an kalitesini anlamak mümkün hale gelmiş oluyor. Doğru bir biçimde inceleme yapmak da kesinlikle çok önemlidir.

Bir eşarbın kumaş yapısına bakacağınız sırada başka modellerle karşılaştırma yapmayı ihmal etmemelisiniz. Ancak bu şekilde kumaş kalitelerini daha yakından tanımaya başlamış olursunuz. Bunun sonucunda da size en uygun olduğunu düşündüğünüz eşarp modelini ve kumaşını seçerek kendinizi son derece şık hissetmeye başlayabilirsiniz.

Kumaş seçiminin önemini anladığınız bir diğer nokta ise kullanım sırasında karşınıza çıkar. Kaliteli bir eşarp hiçbir şekilde başınızdan kaymaz, rahatsız edici bir formda üretilmez. Eşarp kumaşları işlevsel olduğu düzeyde sevilen kumaş türlerinden biridir. Kişinin yaşamını ne kadar kolaylaştırırsa o kadar sık tercih edilir. Kayma yapan, tüylenen bir yapıda olmaması gerekir.

Eşarplar ile Her Mevsimde Ayrı Bir Şıklık

Eşarp türlerinin kullanım biçimleri de farklılık gösterebilen durumlardır. Son senelerde en sık kullanılan eşarp kumaşı ipektir. Görünüm açısından kesinlikle zarif olan bu eşarplar farklı bir havaya sahiptir. Piyasaya göre daha uygun fiyatlı ve kaliteli ipek eşarplar bulmak için ise Fresh Scarfs’ın geniş ürün skalası içerisinden dilediğiniz eşarbı seçebilirsiniz.

Eşarp kumaşları konusunda bir hayli titiz davranan Fresh Scarfs, sizler için her daim kusursuz kalite düzeyine sahip ürünler sunmak için çabalamaktadır. Burada yer alan eşarp kumaşlarının uzun ömürlü ve işlevsel olması en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi olarak görülür. Bu yüzden her kombine ayak uydurmayı başaran eşarp kumaşlarıyla göz alıcı bir görünüm elde etmek hiç de zor değildir.

İpek kumaştan twill eşarp kumaşına değin birçok kumaş çeşidi hemen hemen her kombine uygun hale getirilebiliyor. Bu kısımda önemli olan ise tamamen sizin renk ve model zevkinizle alakalı oluyor. Birbiriyle uyum içerisinde olan bir kombin oluşturmak adına Fresh Scarfs’ın güncel eşarp modellerini kombinlerinize en iyi şekilde dahil edebilirsiniz. Herkesin ilham alacağı görünümler yaratmak sizin elinizdedir!

Eşarp kumaşları her zaman kalite düzeyi yüksek olması gereken kumaş çeşitleri arasında yer alır. O nedenle de eşarplarınızı kusursuz ürünler üreten ve sunan markalardan seçmeniz gerekir. Böylece içinize sinecek bir alışveriş yapmış olacaksınız. Harika eşarp modellerini istediğiniz zaman Fresh Scarfs üzerinden sipariş edebilirsiniz. Kaşmir yapıya sahip eşarplardan ipek görünümlü olanlara kadar birçok ürünü bulmanız mümkündür.

Önceki yazımızı  https://www.freshscarfs.com/sal-secerken-dikkat-etmeniz-gerekenler linkinden okuyabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.