Artboard 1 (2).png (530 KB)

Eşarp ve Şal Katlama Yöntemleri

Eşarp ve Şal Katlama Yöntemleri

Eşarp ve şal katlama yöntemleri, özellikle tesettürlü hanımlar tarafından sıkça araştırılan bir konudur. Çünkü kadınlar, en değerli aksesuarlarından olan eşarp ve şallarını her zaman düzenli görmek isterler. Eşarp ve şalların pek çok modeli mevcuttur. Kadınlarda ayakkabı ve çantada olduğu gibi eşarp ve şallara olan ilgi de büyüktür. Bu yüzden kadınların dolaplarında birçok eşarp ve şal modeli bulunur. Ancak doğru şekilde katlanmayan ve saklanmayan bu ürünler, dolaplarda büyük bir karışıklığa yol açar. Bu da kadınların en istemediği durumların başında gelir.

eşarp ve şal katlama yöntemleri

COLOR PALETTE DESEN EŞARP PASTEL SARI ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Herkes yaşadığı ortamın temiz ve düzenli olması ister. Bunun için de çeşitli yöntemlere başvurur. Kadınlar bu konuda çok daha özenli davranır. Özellikle söz konusu dolaplar ise düzen olmazsa olmazdır. Ufak tefek ürünlerin oluşturduğu kalabalık, dolapların düzensiz olmasının en büyük nedenidir. Eşarp ve şallar da bu ürünlerin arasında sayabilir. Tek başlarına çok fazla yer kaplamayan bu ürünler, bir araya geldiğinde büyük bir düzensizlik ortaya çıkarabilir. Bu da hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkması demektir. Bu yüzden eşarp ve şal katlama yöntemleri uygulamak, sanıldığından daha önemlidir.

Severek Kullanılan Aksesuarlar: Eşarp ve Şallar

Eşarp ve şallar, kadın modasının vazgeçilmez aksesuarları arasındaki yerini her zaman korur. Özellikle bu ürünler tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarıdır. Hatta eşarp ve şallar, tesettürlü hanımlar için bir aksesuardan daha fazlasıdır. Çünkü kombinlerin olmazsa olmaz ürünleridir. Kısacası kombinlerin ve şıklığın tamamlayıcı olan eşarp ve şallar, kadın modası için oldukça değerlidir. Bu ürünlerin düzenli olması da bir o kadar önemlidir. Bu düzeni oluşturmak için gerekli olan eşarp ve şal katlama yöntemleri sayesinde aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Fresh Scarfs, zarafetini ve güzelliğini ön plana çıkarmak isteyen kadınlar için koleksiyonlarında birçok farklı modelde eşarp ve şal bulundurur. Her yaşa hitap eden desenleri, eşsiz renkleri ve dokusu ile tüm kombinlerde ışıltınızı ortaya çıkarır.

Eşarp ve Şal Katlamanın Önemi

Eşarp ve şallar kadınların gözbebeğidir. Ciddi paralar ödenerek alınan bu ürünler büyük bir keyifle kullanılır. Eşarp ve şalları ilk günkü gibi parlak ve şık durmasını istiyorsanız özenli bir şekilde korumak ve saklamanız gerekir. Peki eşarp ve şal katlama yöntemleri neden önemlidir? Bu yöntemlerin size birçok faydası vardır.

Bunlar şu şekilde sıralanır:

·Kadının İlk Anayasası: Düzen

Herkes bilir ki, kadın eli her şeye çeki düzen verir. Kadınlar için dolaplarının düzenli olması da ayrı bir öneme sahiptir. Her eşya gibi eşarp ve şalların da düzenli olması gerekir. Eşarp ve şal katlama yöntemleri bu düzeni oluşturur ve hoş bir görüntü ortaya koyar. Bu da çok sevilen bu ürünlerin her zaman kullanıma hazır olmasını sağlar. Böylece kombinler daha kolay hazırlanır. Ayrıca düzenli bir şekilde katlanıp dizilen eşarp ve şallar, dolapta yer tasarrufu sağlar. Böylece karmaşık görüntü ortadan kalkarken, aradığınız her ürünü bulmak daha da kolaylaşır.

·Ne Seviliyor Ne Vazgeçiliyor: Ütü

Ütü yapmak en zor ev işlerinden biridir. Kimse ütüyü sevmez. Fakat kırışık bir kıyafeti de kimse giymez. Özellikle eşarp ya da şalın kırışık olması, bir kombini tamamen kötü göstermeye yeterlidir. Bu yüzden bu ürünlerin özenli bir şekilde ütülenmesi gerekir. Maalesef sadece ütülemek eşarp ve şallar için yeterli değil. Aynı zamanda kırışmasını da engellemek gerekir. Eşarp ve şal katlama yöntemleri, bu ürünlerin kırışmadan kullanıma hazır olmasını sağlar. Ütülenip, dolaba dizilen bir ürünün kırışmasını kimse istemez. Dışarı çıkmaya hazırlanırken, kırışık eşarp veya şal ile karşılaşmak tüm kadınlar için oldukça kötü bir durumdur. Tekrar ütülemeye çalışmak hem zaman kaybına yol açar hem de aceleye geleceğinden özensiz olur. Bu da büyük bir çabayla hazırladığınız kombinlerin şıklığını olumsuz etkiler.

Fresh Scarfs koleksiyonunda bulunan eşarp ve şal modelleri 4 mevsim kullanıma uygundur. Ayrıca ütü gerektirmeyen dokuya sahiptir. Böylece ütü zahmetinden kurtarır ve saklama koşullarından meydana gelecek kırışıkları engeller.

·Önemli Nokta: Kullanım Ömrü

Eşarp ve şal katlama yöntemleri, kullanım ömürleri açısından en önemli noktadır. En sevdiğimiz ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak için mutlaka özenli bir şekilde muhafaza etmek gerekir. Düzensiz katlanan eşarp ve şallar, birbirinin üzerinden kayarak yere düşer. Bu da deforme olmalarına yol açabilir. Hatta bu ürünlerin tek bir noktada üst üste istif edilmesi de doğru değildir. Eşarp ve şallar mümkünse tek katlanmalı ve ayrı olarak yerleştirilmelidir. Böylece eşarp ve şalların kalitesi ve hoş görüntüsü uzun yıllar korunabilir. Özel olarak üretilen Fresh Scarfs eşarp ve şal modelleri hem yapısı gereği hem de doku kalitesinden dolayı uzun ömürlü kullanım sunar.

Baş Tacı Ürünleri Katlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşarp ve şal katlama yöntemleri doğru uygulanmadığı zaman bazı sorunlara yol açar. Oldukça hassas yapıya sahip bu ürünler, olası kazalara karşı oldukça dayanıksızdır. Kolayca kırıştıkları için de sürekli ütü gereksinimi duyar. Yapılan bazı saklama yolları, eşarp ve şalların zaman içinde yıpranmasına neden olur. Bir süre sonra da kullanılmaz hale getirir. Özenli bir şekilde saklamak, eşarp ve şalların deforme olmasını ve kırışıklıkların oluşmasını önler. Böylece zamandan ve paradan büyük tasarruf sağlanır. Eşarp ve şalları saklarken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar:

  • Eşarp ve şallar ayrı bir şekilde istiflenmelidir.
  • Çok fazla kat izi oluşturmayacak şekilde katlanmalıdır.
  • Eşarp ve şallar iğne ile koltuk, pano veya perde gibi yerlere tutturulmamalıdır.
  • Eşarp ve şallarda iz oluşmaması için mandal kullanmamak gerekir.
  • Üst üste katlanıp konulacaksa, şal ve eşarplar ayrı bir şekilde gruplandırılmalıdır. Aksi halde eşarplar kaygan olduğundan şalların kayıp bozulmasına neden olabilir.

eşarp ve şal katlama yöntemleri

MABELLE TWILL ŞAL MARİN ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Eşarp ve Şalları Muhafaza Etmek İçin Aparatlar

Eşarp ve şal katlama yöntemleri, en sevdiğimiz parçaları düzenli bir şekilde istiflemek için oldukça önemlidir. Bu ürünleri korumak ve uzun yıllar kullanmak için düzenli bir şekilde katlamak gerekir. Günümüzde bu işi kolaylaştırmak için farklı aparatlar ortaya çıktı. Bu aparatlar eşarp ve şalların düzenli bir şekilde saklanmasında son derece yardımcıdır. Ayrıca farklı uygulama şekilleri ile herkes için uygun bir kullanım sunar. Bu aparatlar şunlardır:

·Askılıklar

Tesettür giyimin en değerli parçalarından olan eşarp ve şalların her an kullanıma hazır olması gerekir. Eşarp ve şal katlama yöntemleri bunlardan biridir. Fakat uzun süre çekmecelerde katlı duran bu ürünlerde kat izi olabilir ve en ufak hareketlilikte kırışabilir.

Özenli bir şekilde ütülenen ve katlanan ürünlerin hemen kırışmasını kimse istemez. Bu yüzden eşarp ve şallara özel farklı aparatlar üretilmeye başladı. Eşarp veya şal askıları bu konuda kadınların en büyük yardımcısı oldu. Farklı şekil ve formları bulunan bu askıların kullanımı oldukça basittir. Ayrıca toplu şekilde düzenleme fırsatı sunan kravat veya pantolon askıları, eşarp ve şallar için de kullanılabilir. Böylece küçük alanlarda büyük verim sağlanabilir.

·Bardaklar

Plastik bardaklar, dolaplarda alandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Eşarp ve şalların düzenli bir şekilde saklanması için de sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Çekmece içine gereken miktarda plastik bardak yerleştirilir. Ardından eşarp ve şallar içine konulur. Böylece bu ürünler uzun süre boyunca düzenli bir şekilde saklanır.

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/esarp-secerken-dikkat-etmeniz-gerekenler linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.