Şaldan Fondöten Lekesi Çıkarma Yolları

Şaldan Fondöten Lekesi Çıkarma Yolları

Günümüzde en sık kullanılan ürünlerden biri şal modelleri olmaktadır. Fakat bazı durumlarda aksilikler meydana gelir ve şalınızın üzerine fondöten dökülebilir. Siz de şaldan fondöten lekesi çıkarma yöntemlerini bu yazımızdan öğrenerek şalınızı ilk günkü hâline son derece basit bir şekilde getirebilirsiniz. Peki, bunu nasıl mı yapacaksınız? Haydi gelin, hep beraber bu yöntemleri deneyelim!

KAŞMİR ŞAL BEJ ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Beyaz sirke, tıraş köpüğü, makyaj temizleyicisi, sıvı ve toz deterjan… Tüm bu ürünlerin, fondöten lekesi ile sonuna dek savaştığını söylesek şaşırır mıydınız? Her biri de size yardımcı olmak adına varlar. Bu yüzden dilediğiniz yolu seçerek siz de güzeller güzeli şalınızın üzerinde yer alan fondöten lekesini dakikalar içerisinde profesyonel şekilde yapılan bir kuru temizleme edası ile tamamen çıkarabilirsiniz.

Kurumuş Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Fondöten lekelerinin arasındaki en inatçı olanı, hiç şüphesiz ki kurumuş yapıdaki fondöten lekesidir. Ne yapsanız çıkmaz ve kendinizi bir anda gergin hissetmeye başlarsınız. Fakat unutmayın ki bu konudaki her şeyin bir çözümü muhakkak vardır! Endişe etmenize de sahiden hiç gerek yoktur diyebiliriz. Şaldan fondöten lekesi çıkarma işlemlerine başlamadan evvel bir bez ile var olan lekeyi çıkarın. Şalınızı çok da ovalayıp çitilemeyin; ürüne zarar vermemeye özen gösterin. Hassas davranmak bu sırada çok mühim.

Giysi deterjanı ile ön yıkama yapın. Sakın kurutma makinesi ile şalınızı kurutmayın. Çünkü yüksek ısı, lekelerin şal kumaşına daha rahat oturmasını sağlar. Sıvı bazlı ürünler, şalınızın lif yapısı tarafından hızlı emilir. Bu yüzden lekenin üzerini temiz bir bezle nazikçe silmeyi ihmal etmeyin. Lekenin daha da yayılmaması için dikey hareket etmek yerine yatay hareket etmelisiniz. Dikey hareket edecek olursanız ürünün yapısı tepeden tırnağa zarar görecek demektir. Bunun olmasını istemeyiz.

Lekenin oluştuğu alana toz çamaşır deterjanından azıcık dökerek parmaklarınızla çok hafif bir şekilde dağıtın. Bu şekilde lekenin hafiflemeye başladığını bizzat kendi gözlerinizle görmüş olacaksınız. Normal biçimde yıkanan şal, kendi kendine kurumaya bırakılmalıdır. Leke tamamen çıkmadı ise tüm adımlar baştan sona yinelenmelidir. Leke komple gidene değin kurutma işlemini yapmanızı önermiyoruz. Kurutma kısmını aklınızdan tamamen çıkarmalısınız.

Şaldan fondöten lekesi çıkarma adımlarının her birini uyguladıkça şalınızın tüylenme yapmaması adına nazik olmanız, sahiden de son derece büyük önem taşır. Siz de bu şekilde şal kumaşınıza zarar vermeden tüm işlemlerinizi bir çırpıda sonuca ulaştırmış olursunuz. Her bakımdan yararlı bir işlem yapacağınız ise kesindir. Bu şekilde her lekeyi kolayca çıkarmak keyif verici bir işlem hâline gelir. Özellikle fondöten lekelerine veda etme konusunda sizlere birebir yöntemler sunmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz.

Fondöten Lekesi Acilen Nasıl Çıkar?

Şaldan fondöten lekesi çıkarma konusunda en sık sorulan soru, her zaman için “Fondöten lekesi acilen nasıl çıkar?” sorusu olur. Eğer siz de şalınızın herhangi bir yerine fondöten damlattıysanız ve acilen bu lekeden kurtulmanız gerekiyorsa size verebileceğimiz birkaç tavsiye olacak demektir. Beyaz sirke çözümü ile başlangıç yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde fondöten lekesi anında çıkacaktır.

İlk olarak beyaz sirkeyi lekeli kısma dökmeli ve birkaç dakika bekletmelisiniz. Ardından lekeyi hafif bir biçimde fırçalamanız lazımdır. Daha sonra yapmanız gereken ise çamaşır makinesine atıp şalınızı en düşük sıcaklıkta yıkamanızdır. Şaldan fondöten lekesi çıkarma yollarından biri de tıraş köpüğü kullanmaktır. Tıraş köpüğünü şalınızın fondöten lekeli kısmına sıkın ve bekletin. Ardından şalı yine çamaşır makinesine atın. 

Kesin bir çözüm olmamasına karşın bazı fondöten lekelerini çözen bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz diye düşünüyoruz. Sıvı bir bulaşık deterjanı ile de fondöten lekesi gibi lekelerle savaşmak olasıdır. Denemekten asla zarar gelmeyecektir. Şalınızı bu yöntemlerin herhangi biri ile kurtarabileceğinizi ve ilk hâline döndürebileceğinizi kesinlikle bilmelisiniz. 

En çok kullanılan kozmetik ürünleri arasında başı çeken fondöten, ne yazık ki yoğun leke bırakan ürünlerden bir tanesidir. Bu yüzden şalınızı taktığınız zaman üzerine fondöten damlatmamaya dikkat etmenizi öneririz. Fakat oldu da kaza ile şalınızın tam üzerine fondöten döktünüz; işte bu durumda mutlaka bir şeyler yapmalısınız. Makyaj temizleyici ürünlerle de bu lekeyi geçirebileceğinizi biliniz.

Ancak makyaj temizleyicisi yağsızsa bu yöntemi kullanabilirsiniz. Asla yağlı bir temizleyici ile bu işleme girişmenizi önermiyoruz! Şaldan fondöten lekesi çıkarma metotlarını uygularken yağlı hiçbir ürün kullanmamalısınız. Çünkü yağ lekesi aşırı derecede zor çıkan bir leke türüdür. Buna dikkatli olmakta kesinlikle fayda var demektir. Daha temkinli hareket etmeye özen gösterin deriz.

Fondöten Lekesi Hangi Renk Şaldan En Zor Şekilde Çıkarılır?

Şaldan fondöten lekesi çıkarma konusunda sık dile getirilen bir diğer soru ise “Fondöten lekesi hangi renk şaldan en zor şekilde çıkarılır?” sorusudur. Beyaz, bej ve açık renk tonuna sahip şallardan ne yazık ki bu leke son derece zor bir biçimde çıkarılacaktır. Bu yüzden de lekenin boyutundan derinliğine değin her şey oldukça önemlidir. Siyah, bordo ve koyu turuncu gibi renklerden lekeler daha basit biçimde çıkarılabilir. Bu tür renkler, çok zorluk çıkaran şal renkleri değildir. Bu sebeple her zaman tercih edilebilirler.

Zor ve leke tutan renkleri ve kumaşları tercih etmek yerine daha kaliteli ürünler satın almak sizi şaldan fondöten lekesi çıkarma konusunda rahatlatacak demektir. Genel olarak konforlu bir şal kullanma deneyimi yaşamak adına tavsiyelerimizi lütfen dikkate alınız. Muhteşem bir kombin oluşturma konusunda da yine kaliteli şal ürünleri size en iyi şekilde eşlik edecek demektir. Olası bir fondöten dökülme durumunda da size verdiğimiz önerilere uyabilirsiniz.

Şalın Kalitesi, Fondöten Lekesinin Çıkarılması Konusunda Etkili Bir Durum mudur?

Birçok kişi, günümüzde şalın kalitesinin fondöten lekesinin çıkarılması meselesine etki edip etmediğini merak etmektedir. Eğer siz de bu duruma dair merak besliyorsanız sorularınızı yanıtlamak isteriz. Evet, şaldan fondöten lekesi çıkarma konusunun kolay ya da zor olması, aslında tamamen şalınızın kalitesi ile alakalıdır. Kaliteli bir kumaş, kolay kolay tüylenmeyeceği ve hasar görmeyeceği için her türlü işlemi kaldırır ve leke tamamen çıkarılmış olur. Öte yandan kalitesiz bir şal ise hemen zarar görecektir.

Şaldan fondöten lekesi çıkarma konusunda size hiçbir zorluk çıkarmayacak olan tüm şal ürünlerimizi şal kategorilerimizde bulabilirsiniz. Fresh Scarfs’ın kendine özgü şal modellerinin her biri de kaliteli kumaşlardan üretilir. Bu yüzden fondöten lekesi gibi durumların oluşması esnasında bu lekeyi kolayca çıkarabilmiş olursunuz. Fresh Scarfs bünyesinde yer alan tüm şal ürünleri leke barındırmayan ve inatçı lekelere karşı savaşabilen kumaşlardan imal edilmektedir.

Düz şal, desenli şal, abiye şal ve desenli Medine ipeği şal gibi firmamızda yer alan her bir şal çeşidi, lekelerle en güzel şekilde mücadele eden kumaşlardan üretildiği için size hiçbir sorun çıkarmaz. Dilediğiniz renk seçeneğini tercih edebilirsiniz; açık, koyu ya da pastel renkler fark etmeksizin her biri yaşamınızı kolaylaştırmak ve sizinle bütünleşmek adına vardır. Bu şallardan kimisi günlük kombinlere uyum sağlarken kimisi ise şık davet kombinlerine ayak uydurması ile bilinmektedir.

Şaldan Fondöten Lekesi Çıkarma Yolları

PENYE ŞAL BEJ ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Düz şallar kategorisi içerisinde yer alan taşlanmış organik şal, bürümcük şal, ince pamuk şal ve bambu şal gibi ürünlerle günlük kombinlerinize renk katabilirsiniz. Öte yandan şalda desen sevenlerdenseniz desenli şallar kategorimiz içerisinden trendlere en uygun olan ve ilham veren şalları direkt olarak görebilirsiniz. Abiye şallar kategorisindede ise düğüne, özel bir davete ya da iş yemeğine gideceğiniz zaman oluşturacağınız kombinlere muhteşem bir etki katacak şal çeşitleri yer almaktadır.

Punto ipek şal, modal ipek şal, monogram şal ve elena şal gibi türlerin her biri de abiye şallar kategorisinin vazgeçilmez parçalarından bir tanesi hâline gelmiştir. Siz de hayal gücünüze ve şal zevkinize uygun kombinler yaratarak her bir şal modelini kusursuz şekilde değerlendirebilmiş olursunuz. Ayrıca her biri kaliteli kumaş yapısına sahip olduğu için leke yapsanız bile kolayca temizlenirler. 

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/bu-senenin-modasi-toprak-renklerini-sallariniza-tasiyin linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.