Artboard 1 (2).png (530 KB)

8 Farklı Eşarp ve Çanta Kombini

8 Farklı Eşarp ve Çanta Kombini

Stil sahibi kadınlar şıklık, zarafet ve uyum kavramları ile kendi tarzlarını konuşturmayı başarırlar. Kıyafet tercihleri kendi bedenlerine, cilt tonlarına ve tarzlarına uyumlu olan bu kadınlar, trendlerin ışığında birbirinden şık kombinler hazırlarlar. 

Kombin oluştururken kıyafet tercihlerini tamamlayan en önemli ögeleri ise çanta ve eşarp gibi aksesuarlar olur. Bazen en sevilen eşarptan yola çıkarak seçimler yapılırken kimi zamansa çantaya göre iddialı kombinler oluşturulur. Eğer alışılmışın dışında eşarp ve çanta kombini hazırlamak istiyorsanız rehberimizi muhakkak okumalısınız!

8 Farklı Eşarp ve Çanta Kombini

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Ofis Şıklığı İçin Çanta ve Eşarp Seçimi

Ofis için kombin oluştururken her zaman kıyafeti esas almak yerine bazen de kullanılan bir ayakkabıya, sete ya da aksesuara göre imaj oluşturmayı seçebilirsiniz. Bu alternatiflerden biri de sıklıkla kullanılan çanta ve eşarp modelleridir. Söz konusu iki parçayı birbiriyle uyumlu seçtiğinizde ofis kombinlerinize seviye atlatabilirsiniz. 

Kombinlerin büyük bir çoğunluğunun ofis ve iş yerleri için hazırlandığı bir gerçektir. O nedenle ilgili yerler için seçilen ürünlerin hem işlevsel hem de estetik olması mühimdir. Eğer klasik giyim tarzı benimseniyorsa deri çanta veya rugan çanta modelleri ideal boyutta alınmalıdır. Öte yandan eşarp modeli, mutlaka tek renk ve şık bir tasarımda olmalıdır. Örneğin, jakarlı eşarp modelleri, deri çantaları tamamlayan ve ofis şıklığı için ideal olan bir seçenektir. 

Özel Günlere Uygun İddialı Çanta ve Eşarp Seçimi

Özel günlerin ve şık mekânların en güzel tamamlayıcıları arasında eşarp ve çanta modelleri yer alır. İster abiye ister elbise ister takım tercih edilsin, eşarbı ve çantası yanlış seçilen bir kombin eksiktir! 

Eğer özel günler için eşarp ve çanta kombini oluşturuyorsanız mutlaka parlak, gösterişli ve birbirini tamamlayan modellerden tercihte bulunmalısınız. Bu noktada çanta ve eşarbın aynı dokuda olduğundan da emin olunmalıdır. Örneğin, parlak eşarp modelleri tercih edildiyse çanta, mini ve parlak görünümde olmalıdır. 

Gündelik Yaşama Uygun Çanta ve Eşarp Seçimi

Eşarp ve çanta kombini, gündelik yaşamda oluşturulan sportif, modern ve cool parçaların en güzel tamamlayıcısı olur. Renkli ve enerjik bir kombin oluşturulduğunda kendinden desenli eşarp modelleri, kombini şık bir şekilde tamamlar. Örneğin, adele desen eşarp modelleri, gündelik yaşam kombinleri için oldukça idealdir. 

Söz konusu kombine ise ince askılı mini ve renkli bir çanta uyum sağlar. Bu sayede günlük yaşam için alışılmışın dışında eşarp ve çanta kombini oluşturulmuş olur. 

Eşarba Göre Çanta Seçimi

Eşarp ve çanta uyumu, kombinin tamamlanması konusunda büyük bir önem taşır. O nedenle eşarba göre çanta seçimi yaparken ekstra özen gösterilmelidir. Sportif bir eşarp tercihinde bulunulduğunda ince askılı mini çantalardan tercih edilmelidir. Örneğin, sarı, turuncu, mavi ve yeşil gibi renkleri içeren desenli eşarp için beyaz veya sarı bir mini çanta takılabilir. Bu sayede oldukça renkli ve göz alıcı bir eşarp ve çanta kombini oluşturulur. 

Eşarp ve çanta seçimi yaparken atkı ve şal gibi aksesuarlardan da yararlanılabilir. Tamamen pastel tonlarından oluşturulmuş bir kombinin üzerine pudra şal takıldığında çanta ve eşarp seçimi buna göre şekillenebilir. 

Bu kombin için pearl desenli gül pembe eşarp seçilebilir. Kombini şık bir şekilde tamamlamak için beyaz bir çanta seçilebileceği gibi ekru veya açık renkte bej kanvas bir model de tercih edilebilir. Söz konusu eşarp ve çanta kombini ile alışılmışın dışında bir tarza sahip olabilirsiniz. 

Kıyafete Göre Çanta ve Eşarp Seçimi

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Kıyafete Göre Çanta ve Eşarp Seçimi 

Eşarp ve çanta kombini oluştururken mutlaka kıyafeti göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin, klasik kıyafet seçiminde bulunulduğunda çantanın rengi kadar dokusu ve duruşu da dikkate alınmalıdır. Aynı şekilde eşarbın dokusu, deseni ve tonu, kıyafetin kumaşı ile örtüşmelidir. Aksi durumda tek başına güzel olan, ancak birbiriyle alakası olmayan parçalar ile kombin oluşturulmuş olur.

Klasik kıyafete göre rugan çanta, deri çanta veya parlak çanta alınmalıdır. Eşarp ise tek renk veya kendinden desenli tasarımlarda olmalıdır. Çantaya ve kıyafete uyum sağlaması açısından jakarlı eşarp modellerinden tercih edilebilir. Bu sayede şık ve uyumlu eşarp çanta kombini ile baştan aşağıya bir zarafet oluşturulabilir. 

Çanta ve eşarp seçimi yaparken ürünlerin dokusunu ve tarzın niteliğini de göz önünde bulundurmak gerekir. Tek renk veya klasik kıyafet kombini için sade şık eşarpların seçilmesi mühimdir. Kombini tamamlamak adına mini bej deri çanta için eşarp seçimi yapılmak istendiğinde ise kahverengi, nil yeşili veya balkabağı rengindeki piliseli eşarp modelleri tercih edilebilir. Söz konusu renk ve tasarımdaki eşarp modeli ile deri çanta, tek renk kıyafetleriniz için harika bir uyum yaratacaktır.

Ayakkabıya Göre Eşarp ve Çanta Seçimi 

Eşarp ve çanta seçimi yapılırken ayakkabının rengi, tasarımı ve dokusu da dikkate alınmalıdır. İlk olarak ayakkabının dokusuna bağlı olarak çanta tercih edilmelidir. Örneğin, sportif ayakkabılar için kanvas veya bez çanta alınabilir. Bu noktada eşarp ise canlı bir rengi içeren tek renkli modellerden olabileceği gibi desenli de olabilir. Bu sayede eşarp ve çanta kombini ayakkabıya göre oluşturulmuş olur. 

Kombine Göre Eşarp ve Çanta Seçimi

Klasik, sportif veya modern kombin oluşturulacağı zaman eşarp ve çanta seçiminin titizlikle yapılması gerekir. Çünkü kombinin esas tamamlayıcıları, hiç şüphesiz olarak çanta ve eşarp ikilisidir. Bu parçaların hem birbiriyle hem de kombindeki diğer parçalarla kusursuz bir şekilde uyum göstermesi, o kombinin baştan aşağıya uyumlu olmasında etkilidir. 

Modern kombin oluşturulduğunda çanta ve eşarp rengi seçiminde özgür davranılabilir. Örneğin, ekru jean ile bej oversize tunik kombini üzerine pudra pamuklu eşarp takılabilir. Çanta ise koyu bej kanvas veya deri olabilir. Bu sayede oldukça iddialı bir eşarp ve çanta kombini yapılmış olur. 

Cilt Rengine Göre Eşarp ve Çanta Seçimi 

Bir kombindeki parçalar ne kadar iddialı ve gösterişli olursa olsun, eğer ten rengine hitap etmiyorsa istenen tarz elde edilemez. O nedenle cilt tonuna uygun kıyafet seçildiği gibi eşarp ve çanta seçimi de buna göre yapılmalıdır. Özellikle eşarbın hem rengi hem dokusu hem de tonu, cilt tonu ile birebir uyuşmalıdır. 

Koyu ten rengine sahip olan kadınlar, eşarp çanta kombini oluştururken canlı ve renkli seçeneklere yönelmelidir. Örneğin, bordo, yeşil, gri, lila ve pudra gibi renk seçeneklerindeki çanta ve eşarplar, koyu ten için idealdir. Açık tenli hanımlar ise açık ve parlak renkteki modellerden uzak durmalıdır. Soft ve pastel tonlarda seçecekleri parçalar, iddialı eşarp çanta kombin oluşturmalarına olanak tanıyacaktır. 

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/abiye-sal-nasil-baglanir linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.