Abiye Şal Nasıl Bağlanır?

Abiye Şal Nasıl Bağlanır?

Özel günlerde stil dozunu yüksekte tutmak isteyen kadınların imdadına abiyeler yetişir. Birbirinden şık ve özgün tasarımlardaki abiyeler, ideal takı ve aksesuarlarla tamamlandığında göz alıcı şıklığa kavuşulur. Ancak göz alıcı şıklığa ulaşmak, hiç de sanıldığı kadar kolay değildir.

Göz alıcı şıklık dendiğinde biraz ışıltı ve biraz da zarafet olmalı. O nedenle stil dozunu artıran abiye kombinlerinin olmazsa olmazı, şık renk ve dokulara sahip olan abiye şallardır. Peki, abiye şal nasıl bağlanır? Gelin, birlikte abiye şal bağlamak adına tüm detayları öğrenelim!

Abiye Şal Nasıl Bağlanır?

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Abiye Şal Nasıl Seçilir?

Abiye şal, özel günlerin ve ofis şıklığının vazgeçilmez tasarımları arasında yer alır. Tek başına gereken şıklığı sağlayan bu parça, ideal kıyafet ve aksesuarlarla eşleştirildiğinde ekstra bir zarafet sunar. Birbirinden farklı tasarım, renk ve kumaştan elde edilen bu ürünler, hanımların seçim yapma sürecini uzatabilir. Ancak aşağıdaki detaylar göz önünde bulundurularak ideal abiye şal seçilebilir. Bunlar: 

- Abiye şalın rengi, abiyenin tonu ile birebir örtüşmelidir. 

- Abiye şal mutlaka elbise, abiye veya takımın dokusuna uygun kumaşı içermelidir. 

- Abiye üzerine yapılabilecek bağlama stili göz önünde bulundurularak şal kumaşına ve cinsine karar verilmelidir. 

Yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurmak, arzulanan şal bağlama modelini kolayca uygulamayı mümkün kılar. Gelin, şimdi, “Abiye şal nasıl bağlanır?” sorusunun yanıtlarına bakalım. 

Abiye Şal İçin Şal Bağlama Modelleri

Düğün, nişan, söz, doğum günü ve mezuniyet gibi daha pek çok özel gün için tercih edilen kıyafetler, hiç şüphesiz olarak abiye şal modelleri ile tamamlanır. Tamamlanma ise yalnızca şal rengini ve modelini doğru seçmekle değil, ideal bağlama modelini yapmak ile mümkün olur. 

Pileli Şal Bağlama Stili 

Abiye şal bağlama konusunda akla ilk şıklığı ve zarafeti ile göz kamaştıran pileli şallar gelir. Şalın üst kısmında yer alan zarif pileler, abiye stilinin şıklığını tamamlama konusunda bir numaradır. Bu stili yapmak üzere şalı ince katlayıp pile hâline getirmek gerekir. Bu işlem, şalın estetik görünümünü vurguladığı gibi hacimli görünmesini de sağlar. 

Pileli şal bağlama stili için şifon veya tül şal tercihinde bulunulabilir. Seçilen şal tam ortadan başa yerleştirilip çenenin altından iğneyle sabitlenmelidir. Bir taraftan sarkan ucu, aynı taraftan başın üstüne yerleştirilmelidir. Sonrasında ise ilk kat için iğneleme yapılmalı ve şalın kalan bölümü, her defasında katlanıp iğnelenmelidir. 

Her iki taraf için de üçer adet pile yapın. Şalın sarkan bölümlerini ise ön veya arka tarafta zarif bir şekilde iğneleyin. Pileli şal bağlama stili, düğün ve davet gecelerinde kullanılarak şık bir görünüm elde edilebilir.

Tül Şal Bağlama Stili

“Abiye şal nasıl bağlanır?” sorusuna yanıt olarak tül kumaş ile bağlama stili de önerilir. Tül oldukça ince ve hassas bir kumaş olduğundan yapımı diğerlerine göre zahmetlidir. Ancak birkaç pratiğin ardından daha kolay ve hızlı bağlanacağından emin olunmalıdır. Tül şal, mümkünse ikiye katlanmalı veya uç bölümü biraz katlanarak başın iki tarafına eşit düşecek biçimde yerleştirilmelidir. Daha sonra çene altından sabitlenmelidir. 

Tül şalın sarkan uçlarından bir tanesi, çene altından çapraz biçimde geçirilerek başın üstüne götürülmeli ve iğnelenmelidir. Bu işlemi yaparken şalın salaş ve zarif biçimde başta yayılmasına izin verilmelidir. İşte bu kadar basit! Tül abiyeleri tamamlamak için tercih edilen tül şal bağlama stili, göz alıcı şıklığa kavuşulmasını sağlar. 

Tül Şal Bağlama Stili

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Abiye Saten Şal Bağlama Stili 

Abiye saten şal bağlama stili, şık elbise ve abiyeleri tamamlayan en güzel stildir. Bu stilin yapımı da oldukça kolay olmakla beraber her yüz tipine hitap etmesi, sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Abiye saten şalın ön kısmı birkaç cm katlanmalı ve iki tarafı eşit olacak şekilde başa konulmalıdır. Ardından ön kısmından içe doğru hafifçe katlanmalı ve uçları çene altında birleştirilmelidir. Bu noktada istenirse iğne takılabilir. 

İki tarafı eşit şekilde duran şal uçları çapraz yapılarak arkadan bağlanmalıdır. Ardından şalın ön, arka ve yan kısımları, el yardımıyla hafif salaş bir görünüme getirilmelidir. Daha sonra başın üzerine bir tane iğne takılarak saten şal sabitlenmelidir. Yapımı son derece basit olan bu şal bağlama stili, sade şık olmak isteyen hanımlara hitap eder. Bu stil, abiye şal bağlama seçeneklerden en fazla tercih edileni olur.

Şifon Kat Kat Şal Bağlama Modeli 

Özel günlerde şık ve özgün bir stile sahip olmak isteyen kadınlar, abiye şal bağlama modellerine yönelirler. Zarif görünüme sahip olan katlı şal bağlama stili ise bu sorunun en güzel yanıtlarından biri olur. Hem gündelik kombinlerde hem de özel davetlerde oldukça şık duran bu stilin yapımı da kolaydır. 

Abiye şifon şal bağlamak için öncelikle şifon şal, tam ortadan başın üzerine yerleştirilmelidir. Ardından iğne yardımıyla çenenin altından sabitlenmelidir. Daha sonra sol tarafta kalan şal ucu, çenenin altından ve başın üzerinden geçirilerek sol bölüme iğneyle tutturulmalıdır. Aynı işlemler şalın boşta kalan diğer ucu için de uygulanmalıdır. “Abiye şal nasıl bağlanır?” konusunda dikkat çeken stil, birkaç hareket ve iğne ile hemen tamamlanır. 

Boynu Açık Şal Bağlama Stili

Boynu açık şal bağlama stili, düğün ve özel gecelerin son derece şık duran stillerden biridir. Bu stil için boneler aşırı kurtarıcı olacağından öncesinde başa onu sabitlemek gerekir. Ardından şalı ikiye katlayarak ortadan takın ve çene altından bir iğne yardımıyla sabitleyin. 

Çene altından birleştirilen şalın sarkan bölümlerinin eşit olduğundan emin olunmalıdır. Bu sarkan bölümler, enseden çapraz biçimde bağlanarak tekrar öne doğru getirilmelidir. Öne getirilen uçlardan birini alarak ve çapraz biçimde başın üzerinden düzelterek yerleştirilmelidir. Daha sonra ense bölümünde sıkıştırılmalıdır. 

Kalan diğer uç ise aynı işlemlerle diğer tarafa atılmalı ve iki ucu ense bölümünde birleştirilmelidir. Ensede kalan uçları kıvırarak sıkıştırabilir, düğüm yapabilir veya iğneyle sabitleyebilirsiniz. Ancak kıvırıp bağladığınızda daha zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Boynu açık şal bağlama stili, kolye ve küpe gibi aksesuarlarla güçlendirilebilir. 

İğnesiz İpek Şal Bağlama Stili 

Abiye modelleri üzerine şık bir şalla sade bir model yapmak isteyenlere, iğnesiz ipek şal bağlama stili önerilir. Bu stil, “Abiye şal nasıl bağlanır?” sorusuna verilebilecek en kolay ve zarif modellerden biridir. Üstelik iğnesiz şekilde! 

İpek şal modelleri arasından abiyeye uygun renkte bir seçim yapılmalıdır. Ardından ipek şal, hafif katlanmalı ve iki tarafı eşit sarkacak biçimde tam ortadan başın üzerine yerleştirilmelidir. Hem sağdan hem de soldan olmak üzere çenenin altından iç bölüme doğru bir kat daha katlanmalıdır. Bu katlar bozulmadan, şal uçları çapraz biçimde geçirilerek ense bölümünde zarifçe bağlanmalıdır. İğne kullanılmadan yapılan bu model, gün boyu bozulmayarak özel günlerde hem şıklık hem de kolaylık sağlar. 

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/siyah-beyaz-kombine-ne-renk-sal-secilmeli linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.