Dolabınızda Özel Bir Parça: Kaşmir Şalın Özellikleri 

Dolabınızda Özel Bir Parça: Kaşmir Şalın Özellikleri 

Kaşmir kumaş, günümüzde birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan bir kumaş türüdür. Öyle ki, özellikle de şallarda kullanılan bir kumaş çeşidi olarak karşımıza çıkar. Nedir peki tam olarak kaşmir şalın özellikleri? Bu kumaş çeşidi neden hepimizin bu denli dikkatini çekmeye devam ediyor? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir!

Evet; tabii ki de yüksek düzeydeki kalite. Kaşmir her zaman kaliteyi simgeler. Şık giyimin altın anahtarı odur. Yapısıyla bile bir anda herkesin beğenisini kazanır. Her dolapta muhakkak en az 1 tane kaşmir şalın bulunması gerekir. Gardırobunuzun en özel parçalarından kaşmir şalın tüm özelliklerini bu yazıda açıklıyoruz!

Kaşmirin üretiminden kombinlenme tarzına kadar her şeyi öğrenmek istiyorsanız sizler için tüm konuları bir araya getirdik. Kaşmirin kusursuz ve zorlu yolculuğunun sonu şallarda bitiyor. Birbirinden güzel şalları kombinlerinize dahil ederken büyük keyif duyacak, her renkten kaşmir şal edinmek isteyeceksiniz. 

Kaşmir Kumaş Nedir?

Kaşmir, Orta Asya’nın kendine has keçisinin tüylerinden oluşturulan bir kumaş türüdür. Uzunca bir süredir dünya genelindeki en yumuşak yapıya sahip olan kumaşlardan biri haline gelen kaşmir, herkes tarafından çok seviliyor. İnce yapısı sayesinde de ağırlık oluşturmaz. Bu da esasen kaşmir kumaşların son derece yoğun formda dokunmasını olağan hale getirir. Sonuç olarak kaşmir kumaş, lüksün en güzel simgesidir. Aynı zamanda da kalitenin bir diğer adıdır. Kaşmir şalın özellikleri hakkında fikir edinirken kumaşın yapısını da biraz inceleyelim, ne dersiniz?

Kaşmir Kumaş Yapısı Nasıldır?

Kaşmirin herkesçe bilinen hammaddesi; paşmina keçilerinin yününden oluşturulan bir elyaf türüdür. Yüksek düzeyde nefes alabilme özelliğiyle bilinen bir kumaş olduğu için tamamen sağlıklı bir yapıdadır. Orta seviyedeki ısı koruma yetisi sayesinde kişinin kendini bunalmış hissetmesini engellerken üşümesinin de önüne geçer. Yani tamamen dengeli bir kullanıcı deneyimi sunar. Bu da uzun vadede ürünü daha ergonomik kılan bir durum olur. 

Fresh Scarfs’ın kaşmir şalları da bu kumaşın sunduğu her bir detayı içerisinde barındırır. Bahsi geçen şalları her zaman soğuk ya da ılık suda yıkamalısınız. Aksi halde tüylenme gibi sorunlar oluşabilir. Bu ürünleri yıkarken hiçbir zaman sıcak ya da kaynar su kullanmamak gerekiyor. Çünkü ancak bu şekilde kaşmir şalın özellikleri kendini daha konforlu bir biçimde belli etmeye başlar.

“Kaşmir

Gül Pembe Kaşmir Şal ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaşmir Şalın Özelliklerini Bilmenin Yolu Kaşmir Kumaşı Tanımaktan Geçer!

Birçok kişi, kaşmir şal kullanmaktan büyük bir keyif duyuyor. Bunun asıl nedeni de kaşmirin verdiği rahatlıktan kaynaklanıyor. Eğer günlük olarak kullandığınız şal sürekli başınızdan kayıyorsa, ütü tutmuyorsa ve sizi zor durumda bırakıyorsa kaşmir yapıda bir şal edinerek tüm bu şikayet ettiğiniz unsurlara veda edebilirsiniz. Çünkü kaşmir şalın özellikleri arasında en dikkat çeken şeylerden bir tanesi her daim ütülü gibi durması ve şık detaylar sunmasıdır. 

Kaşmir kumaşın bilinen en iyi özelliklerinden bir tanesi de uzun ömürlü olmasıdır hiç şüphesiz. Öyle ki, Fresh Scarfs’ın kaşmir şallarından satın aldığınız zaman bu ürünleri senelerce hiç eskimeden kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Dilediğiniz kombine bu özel kumaştan yapılmış şalları dahil ederek hem ilgi çekici hem de konforlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kaşmir kumaşlar her zaman hava aldığı için kullanım sırasında herhangi bir şekilde terletme sorununa yol açmaz.

“Kaşmir

Tozlu Kahve Kaşmir Şal ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kaşmir Şalın Özellikleri Nelerdir?

Kaşmir şallar her fonksiyonuyla yoğun ilgi görüyor. Bahsi geçen bu şalların en önemli özelliği ise kalitesidir. düz şallar gibi diğer şalların kalite düzeyi de yerindedir fakat kaşmirin katıldığı her ürünün daha farklı göründüğünü biliyorsunuzdur. Aslında bunun nedeni temelde şudur; kaşmirin üretim süreci bir hayli zorludur. Keçi kılından alınması, işlenmesi ve ürüne dönüştürülmesi çok uzun zaman alır.

Bu yoğun emekler sonucunda da ortaya kusursuz kalite seviyesiyle göz dolduran şal çeşitleri çıkar. Fresh Scarfs ise kaşmir şalın özellikleri konusunda bilinçli olduğu için bu ürünü size özenli bir şekilde sunmaktan keyif duyar. Öyle ki kaşmir bir şalın dahil olduğu her kombinde kendinizi bir moda ikonuna dönüştürmeniz çok daha kolay hale gelir. Tüm bunların en önemli nedeni ise kaşmirin verdiği etkidir.

Bu tesir hiçbir zaman geçmez. Eğer siz de oluşturduğunuz kombinlerin tamamında kaliteyi ön planda tutuyor, konforlu şık duruşun kapılarını sonuna dek aralamak istiyorsanız kaşmir bir şal edinmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece girdiğiniz her ortamda giyim konusundaki imrendirici tercihlerinizle herkesin dikkatini çekmeye başlayacaksınız. Harika değil mi?

Kaşmir Şallar ile Kombinlenebilecek Parçalar Hangileridir?

Herkes kaşmir şalın özellikleri konusunu araştırırken bir yandan da bu değerli şalların hangi kıyafetlerle daha iyi duracağını merak ediyor. O halde merakınızı şık kombin tarifleri ile giderelim! Kaşmir şallar her zaman lüks duruşun altın anahtarı oluyor. Hal böyle olunca bu durum direkt olarak kombinlerde kendini belli ediyor diyebiliriz. 

Oluşturacağınız kombinleri kaşmir şalınızın hem dokusu hem de rengi belirleyecek. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken bir hayli dikkatli olmanız gerekiyor. Krem rengi kaşmir şal ile kahverengi paltolar, siyah botlar ve kırık beyaz renginde tunik kazaklar büyük bir uyum yakalıyor. Böyle bir kombinle günlük şekilde gideceğiniz bir yerde kendinizi oldukça konforlu hissetmeye başlayacaksınız. 

Öte yandan siyah kaşmir şallar da son birkaç senenin en dikkat çeken şal ürünlerinden bir tanesi oluyor. Siyah kaşmir şalınızla kırmızı bir paltoyu kombinleyebilirsiniz. Ayakkabı olarak ise 3 cm topuklu bir bot kullanabilir, kiremit rengi bir kazakla kombininize altın dokunuşu yapabilirsiniz. Tabii bu özel şallarla oluşturabileceğiniz klasik görünümler de var. Biraz da onlara göz atalım, ne dersiniz?

Pötikare desenli kaşmir şallar, son zamanların vazgeçilmez trendlerinin başında geliyor. Bu tarz bir kaşmir şal ile oluşturacağınız her görünüm duruşunuza tamamen estetik bir hava veriyor. Böyle bir ürünle neler kombinleyebileceğiniz az çok bellidir aslında. Kolları hafiften kabarık bir tunik kazak, kumaş yapıda dökümlü bir pantolon ve kısa botlar, işte o önemli akşam yemeğine artık hazırsınız!

Kaşmir şalın özellikleri konusundan detaylı olarak bahsetmişken, okul kombini yapmadan olmaz. Kaşmir şal kullanmaktan hoşlanan herkes için hem üniversite hem de liseye uyan harika bir kombin hazırladık. Öncelikle toz pembe, bebe mavisi ve uçuk sarı gibi tonlarda cıvıl cıvıl bir şal rengi seçmelisiniz. Böylece enerjinizi en güzel şekilde yansıtmış olacaksınız!

Daha sonrasında ise kaşmir şalınızla beraber uzun şişme ve kuşaklı spor tarzda mümkünse hardal sarısı, buz mavisi gibi renklerde bir mont seçimi yapmalısınız. Eğer atkı ya da boyunluk gibi ürünleri kullanmaktan hoşlanan biriyseniz seçiminiz her zaman açık renklerden yana olsun. Bu kombinin en iyi dostu açık renklerde olan boyunluklar olacak!

Artık kombinin sonuna doğru renkleri biraz koyu hale getirebilirsiniz. Siyah bir kazakla kırık beyaz bir gömlek bu kombini en sade şekilde tamamlamanız konusunda birebir parçalardır diyebiliriz. Böylece hem sade, hem de okula son derece uygun bir kombin oluşturmuş olacaksınız. Tabii kalın tabanlı vintage botlarınızı da asla unutmamalısınız!

Bu yazımızda sizlere Dolabınızda Özel Bir Parça: Kaşmir Şalın Özellikleri konusundan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/makyajiniza-uygun-sal-secimi linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.