Kışa Uygun Şal Seçimi

Kışa Uygun Şal Seçimi

Şal modası her mevsim yeniden şekillenen dinamik bir olgudur. Yaz mevsiminde seçilen cıvıl cıvıl şal renkleri kış geldiği anda ise yerini daha kahverengi, hardal ve gri tonlarına bırakır. Bunun yanı sıra kışa uygun şal seçimi denildiği an akla ilk gelen şeylerden biri daha net, koyu renkler kullanmaktır. 

Diğer mevsimlerde birkaç farklı rengin bir arada yer aldığı şallar tercih edilirken kış aylarında tek renk olarak üretilen şallar satışa sunulur. Aynı zamanda soğuk havalarda en kullanışlı olan şal modelleri de kalın kumaş yapısına sahip olanlardır. 

Şal Model ve Renkleri Mevsime Göre Değişiklik Gösteriyor mu?

Birçok kişi, şal model ve renklerinin mevsim bazında değişip değişmediğini merak ediyor. Evet, aynen diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi şalların da bir mevsimi var. Yünlü ve kalın kumaştan üretilmiş bir şalı sıcak havalarda kullanmak imkansızdır fakat ince yapıya sahip bir şal ferah bir his verir ve sıcak mevsimlerde rahatlıkla kullanılabilir. 

Giyilen her kıyafetin üzerine ona uyum sağlayacak renkler içeren, uygun desenlerde olan bir şal seçmek lazımdır. Kışa uygun şal seçimi, kişiye kendini rahat hissettirmesi şartı göz önüne alınarak yapılmalı, aynı zamanda da hazırlanacak kombinlere uyum sağlamalıdır.

“Kaşmir

İnce Pamuk Vual Şal Açık Mavi ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bahsi geçen çeşitlilik, hiçbir zaman kararsızlığa neden olmaz. Çünkü her bir ürün özeldir. İlk olarak bilmeniz gereken durum, kullanacağınızın şalın mevsime göre değişiklik gösterebileceğidir. İlkbahar mevsiminde kullanacağınız bir Fresh Scarfs şal modeliyle kış mevsiminin çetin soğuklarında yöneleceğiniz şal modeli aynı olmayabilir.

Kışa uygun şal seçimi yaparken desenler bile önem arz eder. Fresh Scarfs, desenli şalları ile kış aylarında en kusursuz kombini elde edebilirsiniz. Özellikle çiçek dokuma şal modelleri soğuk iklimin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Tabii tek renk olan şal çeşitleri de her daim revaçta olmayı sürdürmekte! 

Kışa Uygun Şal Seçimi Nasıl Yapılır?

Birçok kişi, kış mevsimi için şal seçimi yaparken zorlanabiliyor. Fakat bu seçimi gerçekleştirmek esasen çok kolaydır. Bu mevzuyu biraz ayrıntılı incelediğiniz zaman Kış geldiğinde daha kırmızı, bordo, siyah, kahverengi, haki ve lacivert gibi renklerin tercih edildiğini daha net görebiliyorsunuz. Fakat tabii ki bu kesin bir kural değildir. Kışın da rengarenk olmak tamamen size kalıyor. Peki kumaş nasıl olacak?

Kışlık Şal Kumaşına Dair Bilgiler

Kış mevsiminde kullanılan şalın kumaşı, İlkbahar ve Yaz aylarında kullanılan şal kumaşına göre biraz daha yünlü ve kalın bir yapıda olabilir. Bu durum gayet normaldir. Mevsimlik ürünlere nazaran Kış mevsiminin hava şartlarına daha uygun şal modelleri soğuktan korunmak adına en ideal ürünlerdir. Kışa uygun şal seçimi yapılacağı sırada keten ve pamuklu bir şal seçimi yapmak en iyisi olacaktır.

Bahsi geçen kumaşlar tok bir yapıdadır. Bu yüzden de zahmetsiz şekilde biçim alabilirler. Aynı zamanda da soğuk hava şartlarıyla mücadele etme konusunda iyi bir seçim olurlar. Bu özel kumaş türünün modası da hiçbir zaman geçmez. Genel kullanım açısından son derece müsait bir şal kumaşıdır. Üstelik uzun ömürlü kullanıma sahip olduğu için her daim yeni kalır.

Yaz aylarında ayrı, Kış mevsiminde ayrı şal takılması gibi bir kural olmadığından söz etmiştik. Kişi kendini nasıl rahat ve mutlu hissediyorsa kombinlerine de bu doğrultuda yön vermelidir. Tabii şöyle bir şey de var; Yaz aylarına özel bir kumaşa sahip şalın kışlık bir kıyafet üzerinde çok da şık durmayacağı apaçık ortadadır. Bu minvalde seçim yapmak çok da zor olmayacaktır.

Şal desenleri soğuk mevsimlerde genel olarak düz çizgili, tek renk, ekoseli, leopar desenli tercih edilmektedir. Kışa uygun şal seçimi nasıl yapılır sorusunun en net yanıtını verecek olursak Kış aylarında kalın, pamuklu ve sade desenler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yine de seçim size kalıyor tabii. Size en çok yakışacak renk ve deseni seçebilir, gardırobunuza güzel bir şal daha ekleyebilirsiniz.

“Kaşmir

Pamuklu Lily Desen Şal Şeftali ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kış Mevsimi İçin En İyi Şal Ürünleri Hangileridir?

Kış mevsiminde öteki mevsimlere nazaran daha sıcak tutan bir şal seçimi yapma konusunda bizlerle hemfikirseniz sizlere Fresh Scarfs’ın en dikkat çeken ürünlerini önerebiliriz. Organik pamuk şallar, Kış mevsiminin çetin soğuklarında size eşlik edecek ürünlerden biridir. Bu şallar kumaş yapısı ve normal düzeydeki kalınlığı ile sizi asla rahatsız etmez, aynı zamanda da sıcak bir his verir. Kış mevsimini tamamen mevsimlik ürünlerle atlatmak istiyorsanız pamuk içerikli şallar seçmelisiniz.

Kışlık Şal Renklerinin İlgi Çekici Dünyası

Bordo, lacivert, gri ve çok daha fazlası! Kışa uygun şal seçimi yaparken belirlemeniz gereken ilk şey hangi rengi istediğinizdir. Peki bu renklerin özellikleri nelerdir? Renkleri yakından tanıyalım.

Tarçın Rengi Şallar Artık Kış Modasının En İyi Yerinde Duruyor

Tarçın kokusunu herkes sever, öyle değil mi? Peki tarçın rengi şallarla kış mevsimine güzel bir giriş yapmayı kim istemez? Kombinlere samimi bir dokunuş yaparak adeta renk katan tarçın, yeni modanın en güzel trendlerinden biri olmayı başarıyor. Kahverengi, kırmızı ve haki renginin yer aldığı kombinlerle büyük bir uyum yakalayan tarçın rengi şallar 2022 modasına da damga vuracak gibi!

Hardal Rengi Her Şal Modeline Uyum Sağlıyor

Kışa uygun şal seçimi yaparken akla ilk gelen renklerden biri hardal oluyor. Doğal bir görünümü tercih eden herkes hardal rengi şalları kombinlemeyi seviyor. Yeşilin koyu tonları ve kahverenginin hemen hemen her tonuyla uyum yakalayan hardal renginin modası hiç geçmiyor. Kombinlerde modern bir renk dengesi oluşturmak isteyen herkesin ilk seçimi hardal rengi şallar oluyor. Kahverengi bir palto, koyu yeşil bir kazak ve hardal rengi şal… kombin tamamdır!

Gri Şalların Marjinal Duruşu Herkesi Etkilemeye Devam Ediyor

Sonbahar ve Kış mevsimlerinin en vazgeçilmez şal renklerinden bir diğeri de gri şallar oluyor hiç şüphesiz. Kışa uygun şal seçimi yaparken gri şalları es geçmek olmaz, tamamen kendine özgü bir duruşu olan gri şallar; siyah botlar, triko elbiseler, kahverengi kabanlar ve antrasit pantolonlarla kombinlenebilir. 

Bordo Her Zaman En İyi Şal Renklerinden Biri Oluyor

Havalar soğumaya başladıkça bordo renk şallar göze daha bir güzel görünmeye başlıyor. Kış mevsiminin karanlık havasıyla müthiş bir uyum yakalayan bordo renk şallar, kışa uygun şal seçimi yaparken kesinlikle çok yardımcı oluyor. Kombinleri en iddialı şekilde oluşturmak için bordo rengini kullanmak gerekir. Mavi kot pantolonlar, haki triko tunikler ve kahverengi paltolarla kusursuz bir uyum yakalayan bordo renk şallardan edinmek oldukça önemli!

Lacivert Şallar Her Kombine Uyum Sağlıyor 

Lacivert çoğu zaman her şeye uyduğu için tercih edilen bir renktir. Bu durum şallar için de geçerli oluyor. Her kombinle üst düzey bir uyum yakalayan lacivert şallar, 2022 senesinde de vazgeçilmezler arasına girecek gibi görünüyor. Kışa uygun şal seçimi yapılacağında opsiyonlardan en çok tercih edilecek renk lacivert olacak.

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/dolabinizda-ozel-bir-parca-kasmir-salin-ozellikleri linkinden ulaşabilirsiniz. 

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.