Artboard 1 (2).png (530 KB)

En İyi Şal Kumaşları Hangileri?

En İyi Şal Kumaşları Hangileri?

Şallar, tesettür giyim sektöründe en çok talep gören ürün kollarından biri haline geldi. Çünkü başörtüsü ve diğer örtü türleri günümüzde yerini şallara bıraktı. Bu durumda şal kullanımının daha kolay olması ve gün içerisinde rahatsızlık vermemesi şal kumaşları seçiminin önemini gösterir.

Bunların yanı sıra şal eşarp, başörtülerine nazaran daha farklı kumaşlarda ve modellerde üretilebiliyor. Siz de Fresh Scarfs'da yer alan şal modellerine bakarak kombininizi tamamlayacak parçalara karar verebilirsiniz. Bu noktada seçimlerinizi kombininizle uyumlu olan şal kumaşları ile yapabilirsiniz. Peki, şal üretiminde kullanılan kumaşlar hangileridir ve hangi kumaşlar tercih edilmelidir?

Hangi Şal Kumaşları Daha Kullanışlı?

Tesettür giyim modasının her yıl değişmesi ve gelişmesiyle birlikte şal modelleri de değişiklik göstermeye başladı. Şalların üretiminde kullanılan kumaşlar, desenler ve renkler her tarza uygun olarak tasarlanıyor. Şal kumaşları arasında ipek, pamuk, koton, krep gibi çok sayıda seçenek yer alıyor. Ayrıca mevsimlere uygun kumaş avantajı da sunuluyor.

Tesettür kombinleri söz konusu olduğunda pamuk ve ipek kesinlikle en vazgeçilmez ve ilk sırada gelen kumaş türleridir. İpek kumaş, hem eşarp hem de şallar için geçmişten günümüze kadar sıkça kullanılıyor. Eskiden daha kaygan, parlak ve ince ipek kumaşlar daha sık tercih edilirken, günümüzde daha tok duran ve mat renklere sahip olan şal modelleri daha çok ilgi görüyor.

Terletmeyen Şal Kumaşları

Mevsime göre kumaş seçimi yapmak çok önemlidir. Bu sayede mevsimlerin zorlu hava şartlarına karşı tedbir alabilir, daha rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Şal modelleri tesettür giyim kombinlerinde en pratik tamamlayıcı parçalardır. Özellikle sıcak yaz aylarında nefes alan, hafif ve terletmeyen yazlık tesettür şal kumaşları rahat kullanım imkanı sunar. Böylece rahat ve konforlu kullanım imkanı sağlayan kumaş türlerinde seçimler yaparak kombinlerinizi hem şık, hem de ferah bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

1. Keten Pamuk Şal Kumaşı

Şık ve spor giyim tarzı dendiğinde akla ilk gelen parçalar arasında yer alan keten pamuk şal kumaşları, özellikle gündelik ve daha rahat kombin arayışında olanlar için ilk tercihler arasında yer alıyor. Kısa bir yürüyüşe, misafirliğe, alışverişe, işe ve okula giderken kullanabileceğiniz bu kumaşlar içerisinde her kombine uyumlu renkler de bulabilirsiniz. Flamlı yüzde yüz keten pamuk kumaşlar, oldukça hafif olan yumuşak bir yapıya sahiptir.

Ağırlık hissettirmeden gün boyu kullanılabilen bu kumaştan üretilen şallar, çok rahat ürünlerdir. Terletmeyen ve kayma yapmayan keten pamuk şallar, aynı zamanda dört mevsim kullanım için de uygundur. Hem özel günlerde hem de günlük kombinlerde rahatça kullanılabilir. Keten pamuklu kumaş, cildin en üst düzeyde hava almasını sağlar. Ancak bu kumaşların ütüsüne dikkat ederek kullanmak çok önemlidir. Pamuk keten şal nemli haldeyken tersten ütülenerek kullanılmalıdır.

En İyi Şal Kumaşları Hangileri

Pamuk Keten Şal Kum Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

2. Krep Şal Kumaşı

Tesettür giyimin en göz alıcı parçalarından biri olan başörtüsünde sayısız seçenek bulunur. En fazla talep gören başörtü modelleri arasında ise şallar çok önemli bir yere sahiptir. Son dönemlerin adeta göz bebeği haline gelen krep kumaş şal modellerinin rahatlığı ile tarzınızı bütünleştirebilirsiniz.

  • Krep kumaşların vücuda yapışmama ve terletmeme özellikleri sayesinde şalınızı yaz aylarında çok daha rahat kullanabilirsiniz.
  • Krep kumaş, dökümlü ve salaş bir yapıya sahiptir. Hafif olduğu için de gün boyu rahat edebilirsiniz.
  • Şık ve göz alıcı bir kumaş türü olduğundan, gösterişli parçalarınızın kombinlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Krep kumaş, içeriğindeki pamuk oranına bağlı olarak zor buruşur. Bu sayede tesettürlü kadınları son derece zorlayan ütü konusunda büyük bir rahatlık yaşayabilirsiniz.
  • Düğün ve davetlerde kullandığınız şık kombinleriniz için de krep kumaşı severek kullanabilirsiniz.

Kırışmayan Şal Kumaşı

Günümüzde ipek şalların yerini hızla kullanımı daha kolay olan şal kumaşları alıyor. Hem spor hem de şık olma özelliği ile pek çok kıyafetle kombin edilebilen kırışmayan şallar, kumaş ve model seçenekleriyle tesettürlü hanımların sıkça tercih ettiği seçenekler arasında yer alıyor. Kırışmayan kumaşı sayesinde kadınların hayatını kolaylaştıran ve büyük rahatlık imkanı sağlayan kumaşlar arasında pamuklu ve krinkıl krep şallar ön plana çıkıyor.

1. Pamuklu Şal Kumaşı

Hemen hemen herkesin bildiği gibi pamuklu kumaşlar havayı geçirdiği için sağlıklı bir kumaş türüdür. Gün içinde toplu ve bone ile kapalı kalan saçlarınızın, pamuklu kumaşlar sayesinde hava almasını sağlayabilirsiniz. Pamuklu kumaş, hem kolay şekil alan hem kolay ütülenen hem de sağlıklı bir kumaş çeşididir. Bu sayede sentetik benzeri kumaşlardan üretilen muadillerine kıyasla asla terleme yapmaz; gözeneklerin kapanmasına veya hava akışının kesilmesine izin vermez. Teniniz ve saçlarınız hava aldığı için pamuklu şalları, uzun saatler boyunca konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

%100 pamuktan üretilen şallar, yazın serin kışın sıcak tutma özelliğine sahiptir. Cildinizin hava almasını sağlayarak, terleme sonucu tahriş olmasını engeller. Kışın ise sıcak havayı hapsederek üşümeyi önler. Pamuklu şallar dokumasına göre değişkenlik gösterebilse de genellikle yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu özelliği şekil verilmesini zorlaştırabilse de daha sert dokumalı pamuklu şallar tercih edilerek daha kolay şekil verilebilir. Pamuk şal kumaşları, hem spor tarz hem de klasik tarz kombinler için çok uygundur. Fresh Scarfs pamuk viskon şal modellerinin en ilgi çekici özelliği, yüzde yüz pamuklu kumaştan üretilmiş olmalarıdır.

2. Krinkıl Krep Şal Modelleri

Kaymayan tok duruşu ve nefes alan kumaş dokusu sayesinde son derece konforlu kullanım imkanı sunan krinkıl medine ipeği, yaz boyu hiç çıkarmak istemeyeceğiniz modellerdir. Hem klasik hem de spor kombinlere uyum sağlayan bu kumaş türü, aerobinli yapıları ile kırışmaz. Bu sebeple de ütü gerektirmez. Krinkıl krep modelleri kullananlar, bu kumaşın tak ve çık rahatlığına çok çabuk alışacaklardır. Kumaş yapısı sayesinde renkleri canlı görünse de iç göstermeyen modeller, farklı bağlama şekilleri ile son derece zarif uyumlar oluşturacaktır.

Şal kumaşları arasında gün boyu başınızdan kaymayacak bu kumaş türü, terleme yapmaz. Hem günlük hem de spor tarzlarla uyumlu şekilde kombinlenebilir. Yaz konbinlerinde maksimum konfor sağlayan bu modeller, dört mevsim aynı konforu sürdürmeye devam edecektir.

En Çok Tercih Edilen Şal Kumaşı

Medine ipeği kumaş, şal kumaşları arasında en popüler ve en çok tercih edilen kumaş türüdür. Hem kumaşın pamuksu yumuşaklığı hem de her mevsim kullanıma uygun olması, Medine ipeği kumaşını çok daha çekici kılar. Medine ipeği şallar çoğunlukla krep kumaşa benzetilir. Krep kumaştan farklı olan noktası ise Medine ipeğinin krep kumaş kadar kaygan olmamasıdır. Kullanan kişinin başından düşmemesi sayesinde kullanımı son derece kolaylaştırır. Tüm bunlara ek olarak Medine ipeği şalların bu kadar çok tercih edilmesinin diğer nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Yazın terletmez, kışın üşütmez
  • Bağlanması ve kullanımı oldukça kolaydır
  • İç göstermez
  • Baştan kayıp düşmez

En İyi Şal Kumaşları Hangileri

Krinkıl Medine İpeği Şal Soft Yeşil Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

Medine ipeği şal kumaşı, kıyafetlerinize hem tazelik ve hem de şıklık getirecek özel bir kumaş türüdür. Fakat kombinlerinizi doğru bir şekilde tamamlayabilmesi için, renk ve model seçimine mutlaka özen göstermelisiniz. Ayrıca mevsim özelliklerine bağlı olarak, doğru renk tonlarına sahip parçaları seçmeniz de büyük önem taşır. Medine ipeği şal seçerken kullanım alışkanlıkları ve şal bağlama stilleri de önemli bir konudur. Medine ipeği şal seçimi doğru yapıldığında hem spor hem de klasik giyim tarzını rahatça tamamlayabilir.

Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/sal-baglama-modelleri-icin-5-farkli-fikir linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.