Şal Bağlama Modelleri İçin 5 Farklı Fikir

Şal Bağlama Modelleri İçin 5 Farklı Fikir

Şal bağlama modelleri özellikle tesettürlü kadınların sıkça araştırdığı konuların başında geliyor. Her geçen gün şal kullanımı tesettür giyim dünyasında oldukça dikkat çekici bir şekilde yaygınlaşıyor. Şallar tarz sahibi kadınların en gözde ürünlerinden biridir. Son zamanlarda, rahatlığı, şıklığı ve farklı renkleri açısından en çok tercih edilen aksesuarlardan olan şallar, istenilen şekillere kolayca girebilmesi sayesinde favori tesettür parçası haline geldi. Şal bağlama modelleri, farklı şal modellerinin trend olmasıyla iyice gelişti. Oldukça kolay, birkaç adımla tamamlanan ve fazla zaman almayan bu teknikler ile şal kombinlerinizi daha kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçası haline gelen şalların farklı bağlama şekilleri vardır. Şal bağlama modelleri için 5 farklı fikri sizin araştırdık.

1. Günlük Stil

Şal bağlama modelleri arasında ilk sırada gündelik hayatta hem şık hem de rahat edebileceğiniz günlük stil şal bağlama tekniği yer alır. Hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu stilin hoşunuza gideceğinden emin olabilirsiniz. Bu model için şalı sol tarafı uzun ve sağ tarafı orta uzunlukta kalacak hale getirin. Ardından şalın uzun kısmını boynunuzdan dolayarak diğer tarafa geçirin. Şalın yüzünüzü saran kısmını içeriye doğru kıvırın. Son aşama olarak uzun kalan sol tarafı tekrar dolayın. Şalın yüz kısmında bol kalmasına dikkat etmelisiniz. Bu stili bere ve şapka gibi ekstra aksesuarlar ile rahatça kullanabilirsiniz.

2. Düğüm Stili

Spor kombinlere eşlik edecek bir model arayan kadınlar için en uygun teknik, düğüm stilidir. Üstelik uygulaması oldukça pratik bir modeldir. Şalın bir tarafını uzun bırakarak başlayalım. Uzun bırakılan kısmı içerden geçecek şekilde sıkıca düğümleyerek boyun kısmını kapatalım. Diğer altta kalan kısmı omuzdan atalım. İşte düğüm stili bu kadar kolay ve rahatça yapabileceğiniz bir model. Farklı renk ve desenlerde şal seçimi tercihleriyle tarzınızı daha kolay yansıtabilirsiniz.

3. Sarma Stil

Şal bağlama modelleri arasındaki sarma stili her daim şıklık arayanlar için uygun bir modeldir. Sarma stili hem özel günlerinizde abiyeye uygun hem de gündelik yaşamda şık görüntü oluşturmak için kullanabilirsiniz. İki uçtan aldığınız şalı arkada birleştirin ve iğne ile tutturun. Bu kısımları omuzlardan geçirdikten sonra sol tarafını kafanızdan geçirip yine sola alın. Sağ tarafta kalan parçayı soldaki parçanın altında kalacak şekilde iğne ile tutturun. Son olarak ön tarafta sağ kısımda kalan parçayı arkaya atın. Son derece şık olan sarma stilini bu adımlarla uygulayabilirsiniz.

Fresh Scarfs marka tasarımlarında bulunan çarpıcı renkler ve desenlerden oluşan şalları tercih ederek özel günlerinizde tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Şal Bağlama Modelleri İçin 5 Farklı Fikir

Naturel Şal Çikolata Kahve Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

4. Bandana Stil

Şal bağlama modelleri arasında, avangart tarzı tercih eden kadınların en çok kullandığı bandana stili gün geçtikçe popülerliğini artırmaktadır. Bu stilde, bir üçgen biçiminde kullanmamız gereken kare eşarba ve bir de şifon şala ihtiyacımız var. Şifon şalın iki tarafını eşit bir şekilde bırakın. Üstüne, üçgen haline getirdiğimiz eşarbı yerleştirin. Ardından eşarbın iki ucunu arkadan bağlayın. Bu arkada kalan uçları kafanızın üstünden geçirerek küçük bir düğüm atın. Altta kalan şifon şalın bir ucunu düğümün yönüne göre omuzdan atın. Tarzınıza yeni bir soluk getirecek bandana stil hazır. Özellikle halka küpeler ile harika kombinler ortaya çıkarabilirsiniz.

5. Endonezya Stil

Şal bağlama modelleri, bilindiği gibi sadece ülkemizde değil başka coğrafyalarda da kadınların günlük kullanımlarında yer alır. Son dönemlerde özellikle Endonezya stili ülkemizde tercih edilmeye başladı. Endonezya stilinde öncelikle şalın üst kısmını 10 cm kadar katlayın. Şalı kıvrılmış taraf dışa gelecek şekilde başınıza örtün. Bu aşamada sağ taraf soldan daha uzun olmalıdır. Ardından şalın sağ tarafını boynunuzun arkasından geçirerek ön tarafa getirin. Bu kısım kısa olan tarafından içinden geçmelidir. Şalın sol tarafını biraz genişleterek bollaştırın. Endonezya stili iğne kullanılmadan uygulanabilen bir modeldir.

Şal Nasıl Bağlanır?

Şal bağlama modelleri, tesettür giyime yeni bir boyut kazandırmıştır. Günümüzde şalın kullanıldığı kombinler hem günlük hayatımızda rahat elbiseler ile hem de özel günlerde abiyelerin vazgeçilmez unsurlarından biri hali gelmiştir. Bu yüzden şal nasıl bağlanır sorusu en çok merak edilen konuların başındadır. Şal bağlama sırasıyla şu şekilde olmalıdır:

  • Şal bağlamak için öncelikle saçımızı sıkıca toplamalıyız.
  • Sonraki adım bonenin takılmasıdır.
  • Ardından şalı tam olarak ikiye katlamıyoruz. Arkasında bir uzunluk kalmalıdır. Bu şekilde ensenizi kapalı tutmuş olursunuz.
  • Şalın iki ucu eşit bir şekilde çenenin alt kısmında birleştirilmelidir ve iğne ile birbirine bağlanmalıdır. Böylece şalın her iki ucu da sarkmış olacaktır. Bu kısımları omuzlarımızda topluyoruz.
  • Sol kısımda topladığımız şalı, kulağımızın arkasından yuvarlak bir şekilde yaparak arkaya doğru atıyoruz.
  • Bunu başımızın üstünde toplayıp iğne ile tutuyoruz.
  • Sağ taraftaki toplu şalı ise çenemizin alt tarafından geçirip sol taraftan başımıza doğru kaldırarak iğneleme yapmalıyız.

Şal Bağlama Teknikleri

Şal bağlama modelleri için farklı teknikler uygulanır. Farklı yüz şekillerine sahip kadınlar için farklı şal bağlama teknikleri vardır. Bu teknikler sayesinde şal, yüz hatları ile uyum sağlar ve daha kusursuz bir görüntü ortaya çıkar. Farklı yüz hatları için uygulanması gereken teknikler şunlardır:

1. Oval Yüz İçin Şal Bağlama Tekniği

Oval yüz şekline sahipseniz, sade şal modelleri size daha uygundur. Şalı bağlarken boyun kısmını gevşek bağlamanız yüz hatlarınızı daha fazla ön plana çıkarır.

Şal Bağlama Modelleri İçin 5 Farklı Fikir

İnce Pamuk Vual Şal Pastel Sarı Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

2. Üçgen Yüz İçin Şal Bağlama Tekniği

Üçgen yüzlerde şalınızı bağlarken üçgen şekil vermeli ve iğnelemeyi çenenizin ortasından yapmayı tercih etmelisiniz. Böylece yüzünüz daha orantılı görünecektir.

3. Kare ve Dikdörtgen Yüz İçin Şal Bağlama Tekniği

Kare ve dikdörtgen bir yüz hattına sahipseniz mutlaka bone kullanmanız gerekir. Şalın altından görünen bone sayesinde yüzünüzün alanı daralır. Böylece yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sıkı bağlama modellerini uygulamamanız tavsiye edilir.

Şal Bağlamanın Püf Noktaları

Şal alırken kadınların her zaman düşündüğü tek bir nokta vardır. O da şalın nasıl bağlanacağıdır. Tesettür giyimin en şık ve en konforlu parçası olan şalların bağlanması, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Şal bağlama için birkaç püf nokta vardır. Bu püf noktalara dikkat ederek siz de bu rahatlığı sağlayabilirsiniz. Şal bağlama modelleri için püf noktalar şunlardır:

1. Şal Seçimi

Şal bağlama için öncellikle şal kumaşının kaliteli olması gerekir. Kalın kumaş şalları tercih etmelisiniz. Kaygan ve naif kumaşlı şallar, istenilen görüntüyü vermekte zorlanır. Bu şallar örtüldüğü zaman direk yüzünüze yapışarak, şık bir görüntü vermeyecektir.

Fresh Scarfs marka şal modellerinde kullanılan kaliteli kumaşlar sayesinde istenilen şal eşarp bağlama modelleri rahatça uygulanabilir.

2. Bone Seçimi

Şal bağlama modelleri için iç bonesini dikkatli seçmek gerekir. Şal desenine ve rengine uygun olan Fresh Scarfs'ta aksesuar kategorisinde bone yer almaktadır. Tercih edeceğiniz bonelerde sade boneler kullanılmalıdır. Şalların renkleri ve desenleri kimi zaman çok abartılı olabiliyor. Bu yüzden en önemli husus bone renginin tek renk olmasıdır. Böylece dışarıdan bakıldığında abartılı bir görüntü olmayacaktır. İç bonesinin kaygan olmaması, saten kısmının çok az olması da faydalı olacaktır. Aynı zamanda şal bağlamak için sabit duran yuvarlak plastik yonga ya da iğne kullanabilirsiniz. Baş kısmını dengede tutan bu cisim, şalın kolay bir şekilde bağlanmasına yardımcı olur.

3. İğne Kullanımı

Seçtiğiniz şallar her ne kadar kalın ve kaygan olmasa da, gün içinde siz hareket halinde olduğunuzdan dolayı kayar ve şekli bozulur. Bu durumun olmaması için başınızın hemen üstünde bir iğne kullanabilirsiniz. Boğazınızın açılmaması ve boynunuzun görünmemesi için de çenenizin altından şalınızın duruşunu ve rahatlığını sağladıktan sonra iğneleyebilir ya da şal için özel olarak üretilen mıknatıs iğneler kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/2021de-trend-olan-sal-modelleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.