Artboard 1 (2).png (530 KB)

Eşarbın Kaymaması İçin Ne Yapılmalı?

Eşarbın Kaymaması İçin Ne Yapılmalı?

Eşarplar, tesettürlü kadınlar için günlük hayatın bir vazgeçilmezi ve en önemli parçasıdır. Ancak her ne kadar rahat ve kullanışlı olsalar da eşarpların en büyük sorunu ilk yaptığınız halinde durmaması ya da kaymasıdır. Eşarpların kaymasını engellemek için seçilen eşarp kumaşı, bone ve iğne modeli son derece önemlidir. Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı? sorusuna cevap arıyorsanız, detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Hangi Eşarp Kumaşları Kayma Yapar?

Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusuna cevap vermeden önce hangi eşarp kumaşlarının kayma yaptığı konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu yüzden tesettür giyimin en değerli parçalarından biri olan eşarp kumaşlarının seçimi, çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eşarp kumaşlarında seçim, tarzınıza ya da nasıl rahat edeceğinize bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak ipek kumaşın kaygan olmasından ötürü tesettürlü hanımları eşarp bağlarken zorlaması, sıkça rastlanan bir durumdur.

1. İpek Eşarp

Tamamen saf ipekten üretilen Fresh Scarfs eşarpların kullanımı, ilk kullanımda yapımı biraz zor gelebilir. İpek kumaşlar, parlak ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Genellikle canlı bir dokuya sahip olan pamuk ipek eşarplar, çok çeşitli desenler kullanılarak üretilir. Birbirinden güzel desenlere sahip olan bu eşarplar her ne kadar kayma problemi yaşatsa da tesettürlü hanımlar tarafından en fazla tercih edilen ürünler arasında bulunur.

Eşarbın Kaymaması İçin Ne Yapılmalı?

Minnie Desen Turuncu Eşarp ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz

2. Twill İpek Eşarp

Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusuna, twill şallar için de cevap vermek gerekebilir.  Bu eşarp kumaşı da tamamen ipekten üretilmiş olan çok özel bir kumaş türüdür. Twill ipek kumaşın normal ipek eşarptan farkı ise twill kumaşının biraz daha kalın olmasıdır. Bu sayede twil ipek kumaşların kayma anlamında ipek eşarba göre biraz daha kullanışlı olduğu söylenebilir.

3. Twill Eşarp

İpek kullanılmadan yalnızca twill kumaşıyla üretilen bu eşarp modeli, fiyat olarak modal ipek eşarplara göre daha uygundur. Twill eşarpların kalın kumaşı da kullanımını çok daha kolay bir hale getirir. Bu nedenle twill eşarpları kayma konusunda endişelenmeden, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Eşarbın Kaymaması İçin Ne Yapılmalı

Petunia Fuşya Twill Şal ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

4. Saten Eşarp

Parlak ve kaygan kumaştan imal edilen saten eşarp çeşidi, çok kaygan olduğundan kesinlikle bone ile kullanılmalıdır. Fresh Scarfs bone çeşitleri arasından dilediğiniz modeli seçebilir, saten eşarbınızı kayma sorunu yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5. Jakarlı Eşarp

Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusuna cevap bulmanızı gerektirmeyecek eşarp modellerinden biri, dokuması sırasında desenlendirilen jakarlı eşarplardır. Kesinlikle kayma yapmayan bu eşarpların kullanımı da son derece kolaydır.

6. Rayon Eşarp

Rayon eşarp kumaşı, polyester kumaştan üretilir. Ancak görünümü ve dokusu ile ipek eşarpları anımsatır. Polyester kumaştan elde edilen rayon eşarp, kesinlikle kayma sorunu yaşatmaz. Fiyat olarak da gayet makul olduğundan tesettürlü kadınlar tarafından sıkça tercih edilir.

Eşarbın Kaymaması İçin Bone Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı dendiğinde akla ilk gelen elbette bonelerdir. Boneler, tesettür giyimde çok önemli bir yere sahiptir. Eşarp ve şallarınızın içine takacağınız Fresh Scarfs bone modelleri, hem saçlarınızın görünmesini engellemek gibi bir görev üstlenir hem de eşarbın kaymasını önler. Tesettür giyim tarzına sahip olan kadınlar, bu sorunlarının ne kadar ciddi olduğunu çok daha iyi anlayacaklardır.

Peki, eşarbın kaymasını önlemek için hangi bone modellerini kullanmak gerekir? Bone kullanımı için tercih edebileceğiniz pek çok model seçeneği bulunur. Eğer bu modeller arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, tesettür giyimin görünmez kahramanı bonelerin kullanımlarını birlikte keşfedelim.

Hangi Bone Modeli Tercih Edilmeli?

Bone kullanımındaki temel amaç, eşarbın kayarak sizi zor durumda bırakmamasıdır. Bu nedenle bone seçiminiz mutlaka eşarbınızla uyum sağlayacak bir modelden yana olmalıdır. Kumaş seçimi ise bu noktada en önemli olan adımdır.

Eğer eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusuna cevap arıyorsanız, bonenizi alırken pamuklu olmasına dikkat edin. Çünkü pamuklu boneler hem kayma sorunu yaşatmaz hem de yazın serin kışın sıcak tutar. Fresh Scarfs ürün kataloğunda yer alan pamuk iç tülbent de eşarbın kaymasını önlemek için son derece ideal bir seçimdir.

Renkli Bonelere Şans Vermeye Ne Dersiniz?

Boneler genellikle tesettür giyim üreticileri tarafından tek veya birkaç farklı renk olarak üretiliyor. Bu renkler genellikle ten rengi veya beyaz olarak seçiliyor. Hal böyleyken, tesettür giyimi tercih etmiş olan hanımlar pek çok kombinlerinde mecburen bu renklere bağlı kalıyorlar. Fakat Fresh Scarfs ürün yelpazesi arasında dikişsiz düz bone, dantel topuzlu bone ve fileli dikişsiz çapraz bone gibi birbirinden farklı renk ve tasarımda bone bulabilirsiniz.

Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusunun ilk ve en etkili cevabı olan hem son derece şık hem de bir o kadar iddialı bonelere siz de bir şans vermeye ne dersiniz? Bulması, kullanımı ve kombinlemesi çok kolay olan Fresh Scarfs silikonlu bandana modelini denediğinizde, çok seveceğinizden emin olabilirsiniz.

Eşarbın Kaymaması İçin İğne Kullanımı Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimde en önemli parçalardan biri de eşarpları sabitlemek ve gün içerisinde kayma sorunu yaşamadan eşarbı takmak için kullanılan iğnelerdir. Eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusunun bir diğer cevabı olan eşarp iğnesi, çok büyük bir özenle seçilmelidir.

Gün içerisinde hareket etmekten kaynaklı olarak eşarp kaymaları yaşanabilir. Bu durum, tesettürlü hanımlar için oldukça zorlayıcıdır bir hale gelebilir. Çünkü eşarbın kayması, kimsenin olmadığı bir yer bulmak ve eşarbı çıkartarak yeniden düzeltmek anlamına gelir. Bu yüzden hassasiyetle seçilmesi gereken şal iğnesinin, başörtünüze verdiğiniz modelin saatlerce bozulmadan kalması için oldukça önemlidir.

Şal İğnesi Nasıl Olmalı?

Eşarp bağlarken kullanacağınız iğneler, eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusunun cevabında belirleyici rol oynar.  Eşarbınızın kaymasını önlemek için kullanacağınız iğnelerin, ne çok ince ne de çok kalın olması gerekir. Aksi halde iğneler çok ince olursa, sabitlemede zorluklar yaşamanız çok muhtemeldir. İğnenin çok kalın olması ise, eşarbınızda bazı deformasyonlara sebep olabilir.

Fresh Scarfs modelleri arasında bulunan kıskaçlı iğne, mıktanıslı iğne gibi özel modeller ile asla modasını kaybetmeyen toplu iğneler, eşarpların kaymasını önlemeye uygun olarak tasarlanır. Eğer eşarbınızın gün boyunca sabit kalmasını ve iğnenin eşarbınıza zarar vermemesini istiyorsanız, sitemizde bulunan modellere bir göz atabilirsiniz.

Şal ve Eşarplarda İğne Nasıl Kullanılır?

Eşarp iğnesi kullanmak, özellikle yeni tesettür giyime geçmiş olan ve farklı bağlama stillerini denemek isteyen kadınlar tarafından merak edilir. Bu durum eşarbın kaymaması için ne yapılmalı sorusunu da beraberinde getirir. Eşarp iğnesi kullanımı, şalı nasıl bağlayacağınıza bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Aşağıdaki noktalara dikkat ederek, eşarp iğnesi modellerini çok daha rahat şekilde kullanabilirsiniz:

  • Öncelikle eşarbınızı takmadan önce saçınızı hazırlamalısınız.
  • Daha sonra isteğinize bağlı olarak topuz tokası kullanabilirsiniz.
  • Eşarbı nasıl bağlayacağınıza karar vermeli ve buna bağlı olarak eşarbı düz bir şekilde saçınıza yerleştirmelisiniz.
  • Eşarbınızı hangi yönden kıvırıp şekillendireceğinize karar verdikten sonra kıvırma yerine eşarp iğnesini geçirmelisiniz.
  • İğnenin saçınıza batmamasına veya gün içerisinde sizi rahatsız edecek şekilde durmamasına özen göstermelisiniz.
  • Son olarak eşarbınıza model vermeye devam etmeli ve katlama yerlerine iğne yerleştirmelisiniz. Bu sayede eşarbınızın gün içerisinde bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere eşarbın kaymaması için ne yapılmalı? konusundan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/okula-donus-esarplarinizi-nasil-secmelisiniz linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.