Eşarp Bağlama Modelleri İçin 5 Farklı Fikir

Eşarp Bağlama Modelleri İçin 5 Farklı Fikir

Eşarp bağlama modelleri kadınların sıklıkla araştırdığı bir konudur. Muhafazakar giyimin en değerli parçalarından biri de eşarptır. Kadınların da önem verdiği başlıca konuların başında eşarp bağlama gelir. Şal ve eşarp bağlamak bazıları için zor bir süreçtir. Özellikle eşarp takmaya yeni başlayan hanımlar kimi zaman ayna karşısında saatlerini harcarlar. Eşarbı pratik ve şık bir şekilde bağlamak isteyenler için birkaç püf nokta mevcuttur. Gün geçtikçe el çabukluğu da kazanarak, birkaç dakika içinde eşarp bağlanabilir. Böylece zamandan büyük bir tasarruf edilir. Kısacası eşarp bağlamak düşünüldüğü kadar zor değildir.

Her kadının kendine özgü bir eşarp bağlama tekniği vardır. Ancak her geçen gün farklı trendlerin ortaya çıktığı da bir gerçek. Özellikle sosyal medyanın etkisiyle eşarp bağlama anlayışı büyük bir çeşitlilik kazandı. Hemen her ortam için farklı eşarp bağlama tarzı geliştirildi. Eşarbını aynı şekilde kullanmaktan sıkılan kadınlar için bu yazımızda 5 farklı eşarp bağlama seçeneğini bir araya getirdik. İşte eşarp bağlama modelleri için 5 farklı fikir...

1. Favori Teknik: Modern Eşarp Bağlama

Eşarp bağlama modelleri arasında en sık tercih edilen teknik modern bağlamadır. Birçok kombine uyum sağladığı ve kolayca yapıldığı için hanımların favori modelidir. Zamandan tasarruf ederken daha şık görünmenin en kolay yoludur.

Modern eşarp bağlama için öncellikle bonenizi takın ve üzerine eşarbınızı üçgen şekilde yerleştirin. Bu adımda eşarbın iki köşesi omuzlarınızdan aşağı doğru sarkarken diğer köşesi başınızın arkasında olmalı. Daha sonra başınızın yanında kalan iki kenarı çenenizin altına mıknatıs veya iğne yardımıyla sabitleyin. Aşağı doğru sarkan köşelerden soldakini sağ omzunuzdan, sağdakini ise sol omzunuzdan arkaya doğru atın. Eşarbın uçlarını ense kısmında birleştirerek bağlayın. Böylece ön kısımda daha oval bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu da daha şirin ve şık bir görüntü elde edilmesini sağlar.

2. Ferahlığa Kavuşun: Eşarpları Şal Gibi Bağlama

Eşarp ve şalların rengi, deseni ve kumaşı kadar eşarp bağlama modelleri de çok önemlidir. Şallar kullanım kolaylığı sayesinde özellikle gençlerin vazgeçilmez bir aksesuarı haline geldi. Eşarplarından vazgeçmek istemeyen hanımlar da kendilerine yeni bağlama yöntemleri keşfetmeye başladı. Bunlardan biri de eşarpları şal gibi bağlamak oldu. Böylece eşarp mı şal mı arasında kalınan trend bir model ortaya çıktı.

Şalların sportif görünümüne yaklaşmak için yapılan bu model için öncellikle bonenizi takın. Bir ucu uzun bir ucu kısa olacak şekilde eşarbı bağlayın. Aynı şal gibi eşarbın uzun ucunu arkaya omuzlara doğru atın. Minimalist stilin en sade tercihi işte hazır! Bu model; okulda, işte, arkadaş buluşmasında, kısacası dilediğiniz her yerde rahatça kullanabileceğiniz rahat bir yöntemdir.

3. Hem Basit Hem Fonksiyonel: Dolama Eşarp Bağlama

Hem fonksiyonel hem de basit eşarp bağlama modelleri arayan kadınlar için en ideal tercih dolama yöntemidir. Kısa bir süre de uygulayarak evden çıkmaya hazır hale gelebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem, günün herhangi bir anında rahatça kullanım özgürlüğü tanır. Adından da anlaşılacağı gibi eşarbı boynunuzda dolayarak kullanabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulamak için diğer yöntemlerde olduğu gibi bonenizi takın. Ardından eşarbınızı bir kenarı diğerinden daha uzun olacak şekilde başınıza örtün. Uzun kenar, kısa kenar ile eşitlenecek şekilde boynunuzun etrafına sarın. Dolama yöntemi ile eşarp bağlamak işte bu kadar kolay! Fresh Scarfs bünyesinde farklı renkte, desende ve kumaşta eşarp bulunur. Böylece bu modeli, tercih edeceğiniz Fresh Scarfs eşarp modelinde uygulayarak bir düğüne, davete, akşam yemeğine veya yalnızca yürüyüşe uygun hale getirebilirsiniz.

4. Kıvrılan Uçlar: Fiyonk Eşarp Bağlama

Renkli desenleriyle ilgi toplayan eşarplar, aynı zamanda bağlama şekilleri ile de gündeme gelir. Tarzını daha iyi yansıtmak isteyen hanımlar için birçok bağlama şekli vardır. Her kombine özel farklı eşarp bağlama modelleri sayesinde şık görünüm her zaman korunur. Eşarbın fiyonk şeklinde bağlanması da bu farklı fikirler arasında moda oldu.

Şimdi fiyonk bağlama yöntemi ile sportif şıklığınızı sergilemenin tam zamanı! Bu model de ilk olarak bonenizi takın. Eşarbınızı bir ucu uzun olacak şekilde başınıza örtün. Uzun ucunu, kısa ucuyla önde buluşacak şekilde arkadan dolayın. Ön tarafta sarkan iki ucu fiyonk şeklinde bağlayın. Özellikle desenli pamuklu eşarplarda bu bağlama şekli daha kolaydır.

Carole Pamuk Eşarp Cam Yeşili ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

5. Omuzlara Dökülen Eşarp Modeli

Muhafazakar giyim için eşarbın yeri çok özeldir. Eşarp tercihi yaparken kadınlar genellikle desenli modelleri seçer. Fresh Scarfs ürünleri arasında seçebileceğiniz çizgili, zincirli, çiçek desenli birbirinden farklı birçok eşarp modeli mevcuttur. Bu dinamik desenlere bir de bağlama hareketi katmak, karmaşık bir görünüme sebebiyet verir. Bunun olmaması için gösterişsiz tercihler yapmak doğru olacaktır.

Zamanla eşarp bağlama modelleri yepyeni bir görünüm daha kazandı. Omuzlara dökülen eşarp uçları, desenli modellerin daha fazla göze çarpmasını sağlar. Bu model için başınıza örttüğünüz eşarbınızı, çenenizin altında sıkı sıkı bağlayın. Daha sonra eşarbın iki ucu arkadan düğüm yapılmadan omuzlara bırakılır. Eşarp uçları omuzlara dar bırakılmamalıdır. Omuzları içine alacak şekilde geniş bırakılır. Son olarak eşarp uçları omuzlara sabitlenir. Böylece eşarbın bozulması ya da düşmesi zorlaşır.

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Kadınlar eşarp ve şallarının düzgün görünmesine özen gösterirler. Bazıları bunun için ayna karşısında saatlerini harcar. Eşarp bağlama modellerini hızlı ve pratik bir şekilde yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu hususlar şu şekilde sıralanır:

· Topuz Yapımı

Eşarbın mükemmel görünmesini sağlayan faktörler arasında topuz yapımı yer alır. Toplu bir saç üzerinde yapılan işlemler, çok daha hızlı ve pratiktir. Ayrıca toplanmayan saçlar, eşarbın altından ensenizin terlemesine yol açar ve sizi gün içinde rahatsız eder. Bu nedenle saçınızı toplamakta büyük fayda var. Peki saçlar nasıl toplanmalı?

Bu doğrultuda en uygun çözüm topuz yapmaktır. Fakat topuz yapımı için de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Saçlarınızı çok aşağıdan ya da çok yukarıdan toplamak kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Bunu önlemek için kafa hizasında topuz yapılmalıdır. Böylece daha mükemmel eşarp bağlama modelleri ortaya çıkar.

· Kumaş Seçimi

Eşarp bağlama modelleri yapımında eşarp kumaşları en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Kaygan kumaşlar sürekli düşeceğinden sizi rahatsız eder. Ayrıca çok yumuşak kumaşlara da istediğiniz şekli vermekte zorlanırsınız. Bu doğrultuda ipek kumaş tercihi doğru olacaktır. Hem görüntü itibarıyla güzel olması hem de kolayca şekil aldığı için ipek eşarp modelleri tavsiye edilir. Fresh Scarfs desenli pamuk ipek eşarp modelleri de kaymadığı için gün içerisinde şekli bozulmaz ve size rahat bir kullanım sağlar.

Lotus Desen Eşarp Gülkurusu ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

· İğne Kullanımı

Eşarbın kumaşı ne kadar kaliteli olursa olsun gün içinde çeşitli nedenlerden dolayı bozulur. Bunu önlemek için yapılması gereken iğne kullanmaktır. Boyun kısmının açılmaması için çene altına iğne takılmalıdır. Ayrıca eşarbın kaymaması adına sağ ve sol yanlarına da iğne takılır. Fakat toplu iğneler uzun vadede eşarp kumaşını delerek deforme eder. Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan mıknatıslı iğneleri tercih ederek eşarbınıza zarar vermeden sabitleyebilirsiniz.

· Bone Kullanımı

Mükemmel eşarp bağlama modelleri yapımında bone kullanımı ayrı bir öneme sahiptir. Diğer maddelere uyulsa bile eşarp gün içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kayabilir. Bunu önlemek için de mutlaka bone kullanılmalıdır. Ayrıca eşarp kaysa bile bone sayesinde saçlarınız gözükmez. Üstelik bone, yaptığınız topuzun daha bütün halde durmasına yardımcı olur.

Bazı eşarp bağlama modellerinde ise bone görünür. Dolayısıyla kıyafetlerinize ve eşarbınıza uygun renkte boneler tercih etmeniz gerekir. Böylece yakaladığınız şık görünümü, her zaman koruyabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/ipek-sal-kullaniminda-dikkat-edilmesi-gereken-5-puf-nokta linkinden ulaşabilirsiniz.

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.