Eşarp Seçiminizde Geçiş Sezonları İçin Stil Tüyoları

Eşarp Seçiminizde Geçiş Sezonları İçin Stil Tüyoları

Geçiş sezonlarında kıyafetlerin yapısı değişirken eşarp modelleri de bu doğrultuda değişim göstermeye başlar. Bu tamamen normal bir durumdur, her sene düzenli olarak eşarplarınızı mevsime uygun seçmeniz gerekir. Bu yazıda sizler adına eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları veriyor olacağız. Böylece o anki döneme en güzel şekilde uyum sağlayan eşarbı daha rahat seçmeye başlayacaksınız. Bunu yaparken de hiç şüphesiz çok keyif alacaksınız.

Fresh Scarf eşarp ürünleri sayesinde geçiş sezonuna uygun kombinler oluşturarak en iyi stili ortaya çıkarmanız çok daha kolay bir hal alır. Burada Medine ipeği eşarp, pamuk ipek eşarp, modal ipek, desenli pamuk ve yoryo pamuklu eşarp gibi birçok seçeneği bir arada görebilir, dilediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Özellikle luna ve garden desenli eşarplar çok ilgi görüyor diyebiliriz. Haydi hep beraber mevsimsel yönlü sezonlara göre eşarp seçimi yapmaya başlayalım o zaman!

Sonbahar Mevsiminden Kış Mevsimine Geçerken…

Sonbaharın kış mevsimine nispeten daha sıcak olan havalarından bir anda soğuk günlere geçince elbette eşarp modelleri de değişime uğruyor. Bu temel farkı görmemek sahiden de imkansızdır. Eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları verirken sıralamaya uymak istedik. Bu yüzden de sonbahardan kışa geçerek başladık. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor; Sonbahar zamanlarında orta kalınlıkta ve ağırlıklı olarak hardal sarısı, kahverengi tonlarında eşarplar kullanılıyor.

Çünkü bu mevsime en çok da az evvel saydığımız renkler yakışıyor. Peki ya kış mevsimine geçerken hangi eşarplar daha trend hale geliyor? Tabii ki pamuklu ve kalın yapılı eşarplar bu geçiş sürecinde her zaman için ilk tercihiniz olmalıdır. Renk olarak ise havaya ve doğanın giydiği renklere göre uygun seçimler yapmak en iyisidir. Bu şekilde kesinlikle siyah, bordo, koyu mor, haki yeşili gibi eşarp renklerini benimsemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece zahmetsiz şıklığı da beraberinde yakalamış olacaksınız. 

Eşarp Seçiminizde Geçiş Sezonları İçin Stil Tüyoları

MODAL İPEK EŞARP SİYAH ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları konulu bu önemli yazımızda belirtmek istediğimiz önemli bir detay daha var, o da şu; Sonbahar mevsiminden kış mevsimine doğru geçiş yaparken tamamen zıt renkleri de kombinleyebilirsiniz. Böylece ton sür ton tarzı bir görünüm elde etmeniz mümkün hale gelmiş olur. Buna örnek olarak verebileceğimiz kombin ise gri renk bir eşarpla toz pembe bir tuniğin uyumudur. Bu tarz kombinler sayesinde ilgi çekici bir şıklık sağlayabilirsiniz.

Kış Mevsiminden Sonra Gelen İlkbahar Tarzına Merhaba Deyin!

Kış mevsiminin buz gibi soğuk olan havaları yerini ilkbahar tazeliğine bırakmaya başladığında eşarplarınıza da bir renk gelmeli ama, öyle değil mi? İlkbahar günlerine geçerken fıstık yeşili, lila, mürdüm, bebe mavisi, toz pembe ve pudra pembe gibi renkteki eşarpları gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Kumaş yapısı olarak ise kış günlerine nazaran biraz daha ince yapılı ipek eşarplar gününüzü en güzel şekilde kurtaracaktır. 

Eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları verirken kombin önerisi yapmasak olmazdı. Bahsettiğimiz renklerle beraber spor tarzda bej renkli bir trençkotla stil oluşturabilir, bu şık görünümünüzü de beyaz renkte spor bir ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz. Yine desensiz, tamamen sade ve estetik çapraz çantalarla bu kombine ilgi çekici detaylar katmak mümkün olacaktır! Tabii bordo ya da koyu mor gibi renklerde tunik bir bluz da kombine eşlik etmelidir.

İlkbahar’ın Tatlı Esintileri Yerini Yaz Mevsiminin Stil Tüyolarına Bırakırsa Neler mi Olur?

Aslında çok şey olur! Yaz mevsimi şıkır şıkır kendini göstermeye başladığı zaman eşarp stilleriniz de bir anda kendiliğinden değişmeye başlar. Daha enerjik bir görünüm elde etmek için kolları sıvarsınız. Öyle ki bu durum eşarplarınızın renklerinin cıvıl cıvıl olmasına neden olur. Bu da bir bakıma kısa vadede otomatikman sizin havanızı da değiştirmeye başlar. Nasıl ama, harika değil mi?

Eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları verdiğimiz bu yazıda en önemli ayrıntılardan bir tanesi de yaz mevsiminin sıcak günlerinde kesinlikle havaya uygun bir eşarp kullanmanız gerektiğidir. Çünkü sıcak hava terlemenize ve rahatsız olmanıza sebep olabilir. Bunun olmaması için daha ince yapıda ürünler tercih etmeniz lazımdır. Eşarbınızın da ince bir tarzda olması son derece önemlidir. 

Kombin oluştururken de pastel renklerden faydalanabilirsiniz. Bembeyaz bir pantolon, krem rengi bir tunik ve fıstık yeşili renkte ince ipek bir eşarpla görünümünüzü en fresh biçimde tamamlamak size çok iyi gelecektir. İmrendirici ve şık bir tarz yakalamak için yaz mevsiminde ihtiyacınız olan şey aslında çok basit; Fresh Scarfs’ın yazlık harika eşarpları sizleri bekliyor. Şık görünmek artık fazlasıyla konforlu!

Renk Kuralları ve Mevsime Göre Eşarp Formlarına Sıkı Sıkıya Bağlı Kalmak mı Gerekir?

Birçok kişi bu sorunun yanıtını uzun bir süredir harıl harıl araştırıyor. O halde size en net açıklamayı mevzubahis olan konuda biz yapmış olalım. Eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları verirken aslında yapmak zorunda olduğunuz şeyleri değil, tercihen yapabileceğiniz kombinleri aktarmaya çalıştık. Seçim bu durumda tabii ki de her zaman için size ve modayla alakalı olan zevklerinize kalmış oluyor. Yani tamamen özgür olduğunuz bir alanda keyifli şekilde tercih yapabileceksiniz.

Ama eşarbın yapısı konusunda formlara sıkı sıkıya bağlı kalmanız gerekiyor. Sonuçta kalın yapıdaki bir eşarbı yaz mevsiminde takmak tamamen imkansızdır. Oysa ince bir eşarp her zaman sizi rahat ve enerjik tutar. Terletmez ve herhangi bir şekilde de rahatsız etmez. Bu gibi durumları göz önüne aldığınız zaman en güzel tercihleri zaten kendiliğinizden yapmış olacaksınız. Tarzınıza yapabileceğiniz katkılardan en önemlisi de bu olacak elbette!

Fakat renk kuralları sahiden de başka bir konudur. Elbette ki dilediğiniz rengi dilediğiniz mevsim geçişinde hem eşarbınızda hem de diğer giyim ürünlerinde kullanabilirsiniz. Fakat her mevsime yakışan renk tonları hemen hemen bellidir. Çünkü bu doğanın getirdiği renk paletine göre oluşturulan bir kural halidir. Doğa size mevsimlere göre hangi rengi sunarsa ona uygun renklerde bir kombin paleti hazırlamak sizi olduğunuzdan daha şık gösterecektir. 

En basitinden sonbaharda yerlere saçılan kurumuş, kahverengi ve sarı yaprakları düşünebilirsiniz. Bu renklere canlı bir palet yakışmayabilir. Fakat sonbahara uygun renklerden olan hardal sarısı ve kahverengi tonları bu mevsimin vazgeçilmez temel renklerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bu uzun senelerdir bu şekilde devam etmektedir. Kahverengi, sonbahara her zaman çok yakışır, herkes bu uyuma imrenir ve bu uyumu çok beğenir!

Eşarp Seçiminizde Geçiş Sezonları İçin Stil Tüyoları

YORYO PAMUKLU EŞARP SÜTLÜ KAHVE ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İçerisindeyken kendinizi en rahat hissettiğiniz renkler dahilinde özenle oluşturduğunuz kombinler daha konforlu bir tarzı benimsemenizi sağlayacaktır. Bu yüzden de eşarp seçiminizde geçiş sezonları için stil tüyoları verirken hep sizin rahat bir şıklığa sahip olmanız fikrini öne çıkararak öneriler oluşturmaya çalıştık. 

Şunu da açık bir şekilde söylemeden geçmek istemedik; her zaman sizi en çok yansıtan renkteki eşarpları kullanmaya özen gösterin. Çünkü kullanım esnasında kendinizi iyi hissetmenizi sağlamayacak bir ürünü kullanmamalısınız. Işığınızı en çok yansıtan eşarp hangisiyse lütfen onu seçin. Mutlu kalın!

Önceki yazımıza https://www.freshscarfs.com/kisa-uygun-sal-secimi linkinden ulaşabilirsiniz. 

Blog Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.